Smart Walls - napínané stěny z chytrých textilií

Napínané textilní stěny pro interiérový design

Zdroj
Dekre
Vložil
Tisková zpráva
21.02.2019 07:00
Napínané textilní stěny Smart Walls jsou elegantním partnerem pro každou interiérovou výzvu. Ať už jde o vytváření dokonale rovných stěn, podhledů, příček, nejrůznějších tvarových objektů či o zakrytí instalace nebo velkoformátové potisky, podsvícení či účinnou regulaci akustiky.


Technologie Smart Walls je založena na sofistikovaném principu vypnutého textilu do neviditelného rámu. Díky tomu jsou možnosti užití v soukromých a komerčních interiérech velmi široké. Smart Walls zajistí perfektně rovný povrch i bezešvé geometrické a obloukovité tvary v šířce až do deseti metrů. Aplikace je perfektní na stěny a stropy, na míru vytvoří také podhled, příčku či závěsný panel, jsou vhodným řešením pro zakrytí kabelů, vzduchotechniky, topení, nerovných zdí nebo oddělení prostor a harmonizování zvuků v místnosti. Certifikovaná tkanina Smart Walls dlouhodobě odolává prověšení a oproti tapetám plochu vyhladí nebo dodá zajímavý tvar.

Speciální látky Smart Walls nabízí nepřeberné množství odstínů v lesku i matu, struktur a perforací, dají se potisknout, podsvítit nebo akusticky uzpůsobit na míru projektu. Bezproblémová instalace a údržba nezabere příliš času, ani nevyžaduje stěhování nebo zakrývání nábytku. Na technologii Smart Walls jsme v Dekre specialisté, rádi vám poradíme a doporučíme nejvhodnější řešení právě pro váš interiér. Rychlý, čistý a elegantní výsledek včetně komplexního servisu, profesionálního zavedení a atestačního měření akustiky zajistí jeden z našich zkušených řemeslníků - podle komplikovanosti zakázky i do deseti dnů od první schůzky.

www.smart-walls.cz

Zázemí agentury Doblogoo

Ve spolupráci s architektkou Terezou Dvořákovou vznikl interiér marketingové agentury Doblogoo na pražských Vinohradech. Pro vstupní prostory jsme vyvinuli Smart Walls řešení s potiskem na míru, které výrazně zlepšilo problematickou akustiku místnosti. Šedá stěna s trojrozměrnou strukturou zároveň funguje jako nástěnka, kterou agentura využívá pro práci každý den.

Prezentace na veletrhu ForArch

Na veletrhu ForArch jsme prezentovali širokou škálu a možnosti použití textilních stěn Smart Walls. Nade vše vynikla dokonalost pokrytí oblých rohů a schopnost plynulého potažení i vysokého rádiusu stoprocentně černou látkou, kterého je velmi náročné dosáhnout jinými prostředky. Nesměli chybět ani další typy textur, potisků, prosvětlení a kašírování zdí.


Residence na Krocínce

Navodit atmosféru denního osvětlení se nám v rezidenci Na Krocínce podařilo díky podsvíceným stropům Smart Walls s ovladatelnou intenzitou záření. Eleganci modernistické stavby ze 30. let 20. století podpořily také textilní pruhované zdi, které původně tmavý a stísněný prostor opticky zvětšily a spolu s prosvíceným stropem také rozjasnily.


Showroom Smart Walls (Poděbradská 56, Praha 9)

Sto let starý dům byl ideální příležitostí a skvělou výzvou pro prezentaci všech výhod širokého portfolia použití Smart Walls. V prostorách showroomu se uplatnila celá škála textur, barev a možnosti umístění technologie - schody levitují v celistvé ploše třiceti metrů čtverečních látky s výrazným gradientem bez jediného švu, pod níž je ukrytá nosná konstrukce, posuvná skříň s abstraktním motivem volně pokračuje po okolních zdech a bílá plocha se v okamžiku změní v projekční plátno. Na vlastní oči je zde možné se přesvědčit také o kvalitě velkoformátového tisku, prosvícených stropů nebo různých hustotách textilních struktur.


Rekonstrukce roubenky v Deštné

Elegantně zakrýt rozvody a vyhnout se výraznému snížení stropu - to bylo přání majitelů historické roubené chalupy v Deštné. Navrhli jsme proto Smart Walls na míru tak, aby daly plně vyniknout stoletým trámům, zbytečně na sebe nestrhávaly pozornost a ubraly z prostoru pouze minimum místa. Narozdíl od krytí sádrokartonem s nutným odstupem od pokladu a náročnou instalací, jsme si vystačili s napínanými textilními rámy těsně kopírujícími podklad. Vše bylo hotové v řádu pár hodin, za studena, čistě a bez nutnosti stěhování nebo zakrývání nábytku. Bílá plocha místnost rozsvítila a přirozeně zapadla do prostého interiéru chalupy.


Smart Walls / showroom
Poděbradská 56, Praha 9
+420 731 748 313
www.smart-walls.cz

Poskytovatelem Smart Walls je firma Dekre
info@dekre.cz

FB https://www.facebook.com/smartwallsdesign/
0 komentářů
přidat komentář