Renovace terasy v Moravskoslezském kraji

Vložil
Tisková zpráva
30.08.2021 15:05
BOHEMIAFLEX CS, s.r.o

Manželé z Moravskoslezského kraje se rozhodli pro renovaci terasy. Dosavadní řešení v podobě stínicí plachty již nebylo dostatečně efektivní, a navíc si místo vedle jezírka žádalo důmyslnější řešení i z estetického hlediska. Investoři tráví v zahradě většinu svého času, takže si přáli oblíbené místo s výhledem do zeleně zvelebit a udělat ho komfortnějším.

Terasa, navazující přímo na rodinný dům, ukrývá útulné posezení s grilovištěm a obklopená udržovanou zahradou představuje útočiště před ruchem nedalekého centra města. Příjemnou atmosféru dotváří citlivě zvolené osvětlení, co však v exteriéru chybělo, bylo vhodně navržené venkovní stínění, které by si jednak šikovně poradilo s komínem zabudovaného grilu a jednak vytvořilo uživatelům příjemný stín a zároveň zamezilo ohřívání interiéru domu.  

Hliníkový rám s lehkým baldachýnem

Požadavkem investorů byla pergola, která by designově oživila vzhled fasády, ale přitom byla jednoduchá, vzdušná, zkrátka ideální pro letní dny. Řešení našli v podobě pergoly Cubolino, jež je kombinací bytelné, ale elegantní konstrukce a lehkého látkového baldachýnu. Plachta z kvalitní akrylové tkaniny se pohybuje v hliníkových kolejnicích v barvě konstrukce.

Bez hmyzu a zvědavých pohledů

Za deště či na noc je plachta shrnutá k jedné straně; na zimu je možné opatřit ji ochranným obalem nebo ji uskladnit na suchém místě ve sklepě či garáži. Jednotlivé díly baldachýnu lze v případě jejich znečištění či poškození jednoduše vyměnit. „Dlouho jsme hledali optimální řešení pro naši terasu, problém jsme ale viděli hlavně ve členité fasádě. Teď jsme velice spokojení,“ pochvalují si uživatelé. Zároveň dodávají, že do budoucna uvažují doplnit pergolu o screenové rolety, což je v případě produktu Cubolino možné i dodatečně. Rolety tak během večerů na terase zajistí, že uživatelé nebudou rušeni ani nepříjemným hmyzem, ani nežádoucími pohledy zvenčí. Navíc je možné konstrukci zipové rolety nalakovat do stejné barvy jako pergolu a tkaninu sladit s baldachýnem.

„S přístupem firmy jsme byli spokojeni – od první konzultace přes zaměření až po realizaci proběhlo vše hladce. Pergola splnila naše očekávání a do budoucna plánujeme doplnit ji i o rolety,“ shodují se manželé na závěr.

Pokud si i vy chcete na svou terasu pořídit pergolu, navštivte pro inspiraci webové stránky www.bohemiaflex-cs.cz.

0 komentářů
přidat komentář

Související články