Kompozitní materiál pro venkovní plochy

Vložil
Tisková zpráva
30.06.2008 00:05
Společnost Deceuninck vyvinula nový unikátní materiál Twinson®, který v sobě spojuje kvalitativní vlastnosti dřeva a PVC. Materiál lze využít jak pro projekty teras, venkovních pochozích ploch, tak i pro venkovní obklady.

Kompozitní materiál Twinson® vznikl spojením borovicového dřeva a polymeru PVC. Kombinuje tak nejlepší vlastnosti obou materiálů – díky PVC je vysoce pevný, voděvzdorný, odolný vůči hnilobě a hmyzu a nezarůstá mechem. Padesátiprocentní podíl dřeva Twinsonu zase dává přirozený vzhled.
Široké použití materiálu Twinson® jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikace, stejně jako zajímavé možnosti jeho modelování do nejrůznějších geometrických tvarů, přinášejí do přípravy projektů novou zajímavou alternativu tvrdým dřevům. Velkou předností materiálu Twinson® jsou nízké nároky na údržbu venkovní plochy bez potřeby každoročního olejování a preparace. Díky neklouzavému povrchu je také vhodným obkladovým materiálem pro okraje bazénů.
Tvůrci projektů jistě ocení i barevnou škálu odstínů, ve kterých je materiál nabízen. Vybrat si mohou z mandlově béžové, olivově zelené, meruňkově hnědé, lískově hnědé, kůrově hnědé, drnově hnědé, lékořicově černé a kamenně šedé. Každý si tedy může zvolit vhodný odstín tak, aby dokonale ladil s okolním prostředím.
Pohledem ekologa je Twinson® naprosto vyhovující, neboť je stoprocentně recyklovatelný, a borovicové dřevo, které je součástí materiálu, má původ v trvale obnovovaných lesích a nikoliv v ohrožených deštných pralesech, jako je tomu u tvrdých dřev.
Díky své kvalitě, trvanlivosti a pevnosti je materiál Twinson® vynikající alternativou tvrdým exotickým dřevům a architektům a projektantům přináší nejen svobodu tvorby, ale také spokojené zákazníky.

Technické vlastnosti materiálu

Materiál Twinson® vyniká svým extrémně nízkým lineárním rozpínáním (0,023 mm/m.°C, podle ISO 11359-2) a omezeným ohybem (E-modul: 4500-6000 N/mm˛ podle EN310). Terasy z materiálu Twinson vykazují velmi nízkou absorbci vody (0.3-0.5 % po 24 hodinách podle EN317) a patří do nejlepší třídy životnosti (třída 1 podle EN350).

Více informací naleznete také na www.deceuninck.cz.

Související články