Elegantní nabíjecí stanice elektromobilů Hager witty.park slouží nově v Praze a Brně

Vložil
Tisková zpráva
15.09.2021 10:55
Hager Electro s.r.o.

O možnostech a technických vlastnostech elektromobilů toho bylo popsáno už víc než dost. Samozřejmě i o nevýhodách samotného nabíjení nebo zatím nedostatečném množství nabíjecích stanic. Ale pokrok nelze zastavit a elektromobily se pomalu stávají součástí našich životů, proto s nimi začaly ve svých úvahách počítat i developerské a stavební firmy i silné soukromé společnosti. Dnes byste stěží hledali nově vznikající stavební projekt, který by nepočítal s vybudováním infrastruktury pro dobíjení elektromobilů. A dovybavit své vybrané pobočky samostojnými nabíjecími stanicemi se nově rozhodla i společnost Renocar, dealer vozů BMW.

Celkem 13 nabíjecích stanic witty.park pro elektromobily i vozy typu Plug in Hybrid dodala společnost Hager Electro do brněnských a pražských poboček firmy Renocar. Nabíječky s výkonem 2 x 22 kW AC umožní komfortně nabíjet servisované vozy, vozy půjčoven, demo vozy a také vozy zákazníků z řad široké veřejnosti. Součástí instalace byla i dodávka nových venkovních rozvaděčů Hager pro napájení a řízení nabíjecích stanic.

„Rostoucí trh s elektromobily není vlastně žádným překvapením. Společenská poptávka spojená s tlakem na snižování emisních limitů aut je jednou z hnacích sil tohoto odvětví. Elektromobily se stávají součástí našich životů a je určitě dobré být na tuto skutečnost připraven,“ zamýšlí se Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice. „A protože společnost Hager patří mezi pionýry v elektrotechnice a vždy se snaží přinášet inovativní řešení a být hnacím motorem vývoje inteligentních technologií, máme dnes již sofistikovaná řešení i pro chytré nabíjení elektromobilů. Nyní budou mít šanci vyzkoušet si naše nabíječky i zákazníci Renocaru,“ dodává Thomas Grund.

„Instalací těchto nabíjecích stanic potvrzuje Renocar snahu být leadrem v zavádění technologických novinek a navazuje na široce prezentovanou strategii elektromobility BMW,“ vysvětluje důvod pořízení nabíjecích stanic obchodní ředitel společnosti Renocar, pan Milan Pulda. „Za perfektní spolupráci při realizaci výstavby této infrastruktury pro elektromobily bych rád poděkoval společnostem Hager, která dodala technologie, ale za realizaci a montáž také společnostem M2C a NTL Forensics,“ uzavírá Milan Pulda.

Nabíjecí stanice Hager witty

Nové nabíjecí stanice Hager witty umožňují výkonné nabíjení v jednofázovém nebo třífázovém provedení, s proudem až do 32 A. Jsou k dispozici jako nástěnné moduly nebo  samostatně stojící. Pro připojení běžného vozidla jsou k dispozici čtyři různé high-tech nabíjecí kabely. Nabíjecí stanice witty jsou ideální jak pro použití v rodinných domech, tak i ve firmách, nákupních centrech nebo na dalších veřejných místech. Ochranu před „neoprávněným nabíjením“ u volně přístupných stanic zajišťují nabíječky witty díky integrované funkci RFID (Radio Frequency Identification). V případě potřeby může oprávněná osoba odblokovat nabíjecí stanici a připravit ji k nabíjení elektromobilu. Toto probíhá pomocí identifikace oprávněné osoby a to přiložením RFID karty.

www.hager.cz
www.elektrinaspravne.cz

Fotografie: David Raub
Montážní společnosti: M2C a NTL Forensics

Použité produkty:

  • Nabíjecí stanice Hager witty.park
  • Venkovní rozvaděčové skříně ZAL

0 komentářů
přidat komentář

Související články