Bytový dům s plastovými okny s elegancí hliníku

Vložil
Tisková zpráva
27.10.2010 10:00
Někdy kompromis může být výhrou pro architekta i investory. Právě tak tomu bylo v případě bytového domu s penzionem Palouček. Koncepce interiérů i exteriérů budovy si vyžadovala řešení  oken a dveří v hliníkovém provedení. To ale nebylo pro investory ideální, protože hliníková okna by nesplnila tepelně-izolační požadavky nebo by byla cenově neakceptovatelná. Elegantní řešení tak přinesla okna z PVC profilů Inoutic Prestige od společnosti Deceuninck s metalickým povrchem Titanium Plus. Ty kromě atraktivního vzhledu totiž navíc výborně izolují proti zimě i hluku.

Moderní, harmonicky působící budova, je neobvyklou kombinací penzionu a bytového domu. Penzion zabírá její první a druhé patro. V každém podlaží penzionu je umístěno šest studií a apartmánů. Ve třetím patře jsou dva byty, ve čtvrtém tři a celé páté patro zabírá jediný luxusní byt s nádhernou vyhlídkou z terasy, která ho obklopuje ze všech stran.

Harmonická stavba přitahuje pohledy
Stavba na první pohled upoutá fasádou, na níž se objevuje výrazný teplý červenohnědý odstín. Nápadným prvkem je i terasa obklopující poslední páté patro a výrazná červená zábradlí na francouzských oknech, jejichž materiálem je sklo s fólií. Tento materiál se znovu objevuje i uvnitř obytných prostorů. Jednotlivá zábradlí mají u oken schodiště sešikmený tvar, aby tak zachovávala bezpečnou výšku podél schodů.

Autory projektu domu jsou ing. arch. František Novotný a ing. arch. Jaroslav Suchan z Projektových ateliérů Dobrovského. Interiér přízemí vytvořil prof. akad. arch. Jan Fišer a interiéry pater ing. arch. Tomáš Volák  ze společnosti BRICK, realizace interiérů spol. s r.o.

Krásná i praktická okna
Při rozhodování o typu a materiálu oken padla volba na plastové okenní profily Inoutic Prestige od společnosti Deceuninck s povrchovou úpravou Titanium Plus. "Při rozhodování o typu oken byla nejprve vybrána okna z hliníkového profilu," popisuje inženýr Volák. "Protože tato okna nesplňovala normu prostupu tepla, zvolili jsme s majitelem plastová okna z profilů společnosti Deceuninck s metalickým povrchem. Tato okna spojují dobré vlastnosti plastu a elegantní vzhled hliníku. Z nabídky sedmi kovových odstínů jsme zvolili odstín Aluminium bílá. Technicky jsme spolupracovali s dodavatelem konečného produktu firmou JIS, která zpracovala podle architektonického návrhu technické podklady. V určitých částech domu, konkrétně v přízemí, jsou totiž rozměry oken na samé hranici možností plastových profilů, a tak bylo technické řešení velmi důležité."

Podle Petra Vojtěchovského z firmy JIS obliba těchto oken stále stoupá. "Naše společnost vyrábí pouze zhruba 40% produkce v bílé barvě. Většinu zakázek tvoří výrobky v různých barevných provedeních a imitacích dřeva. Speciální provedení Titanium Plus, imitující kovové povrchy, je v současnosti stále populárnější," uvedl. "Zejména varianta napodobující hliník se setkala s úspěchem u mnoha architektů, kteří by dříve volili hliníkové systémy. Hlavní výhodou tohoto provedení je atraktivní design, připomínající kovové povrchy, který však nabízí výhody plastového systému, tedy mimořádnou tepelnou izolaci a řádově nižší cenu v porovnání s hliníkovými systémy, se kterými je nejčastěji srovnáván. Provedení Titanium Plus volí investoři většinou pro novostavby rodinných domů, ale i větších objektů. V rekonstrukcích stále ještě dominují imitace dřevěných povrchů."

Plastová okna Prestige s povrchovou úpravou Titanium Plus se montují stejně snadno jako jiná plastová okna. "Technologie zpracování těchto profilových systémů je zcela totožná s jinými plastovými systémy a zaručuje vysokou přesnost a kvalitu zpracování," chválí tento materiál Petr Vojtěchovský. "Snesou tak plné srovnání s hliníkovými konstrukcemi a dřevěná okna většinou svým zpracováním kvalitativně převyšují."

Více informací a seznam prodejců oken z profilů Deceuninck naleznete na adrese: www.deceuninck.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články