Okna v pasivním domě

Vložil
Tisková zpráva
19.04.2011 09:15
Deceuninck, spol. s r.o.

Domy v pasivním standardu vyžadují okna, která splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů. Řešení, jaké tedy zvolit okenní profily do pasivních domů, nabízí společnost Deceuninck v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Inoutic Eforte, který získal Stříbrnou medaili v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2010.

Inoutic Eforte při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g)=0,6 W/m²K plastová okna z profilů Inoutic Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem U(w)=0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

Systém Inoutic Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti nepříznivému počasí a velmi dobře izoluje proti hluku. Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Inoutic Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky - použitý materiál PVC a ocelová výztuž, jsou plně recyklovatelné.

U celé řady oken, které jinak splňují podmínky využití v pasivních domech, nastává problém, pokud uživatel chce jinou barvu rámů než bílou. Důvodem jsou různé výplně komor, které však mají jinou roztažnost než samotný plast v rámech a mohou tak způsobovat nemalé problémy. Díky ideálním parametrům tento problém profily Inoutic Eforte nemají. K přednostem systému Inoutic Eforte tak patří rozšířená nabídka 40 barev, včetně exkluzivních fólií Titanium Plus, které dodávají plastovým oknům vzhled okna hliníkového. Nová nabídka barev je řazena do pěti řad, které se liší odstíny a povrchovou strukturou:
Klasické barvy – 6 dlouhodobě nejoblíbenějších barev, mezi kterými nechybí zlatý dub, mahagon nebo ořech. Základním prvkem této řady je elegantní kresba struktury dřeva.
Tradiční barvy – 13 dřevodekorů místních i cizích typů dřeva s jemnou dřevěnou kresbou.
Nadčasové barvy – 12 jednobarevných odstínů fólií, mezi nimiž jsou zastoupeny i méně tradiční barvy, jako třeba ocelově modrá či vínově červená.
Trendové barvy – 4 módní odstíny šedé s jemnou a ušlechtile působící perlovou povrchovou strukturou.
Architektonické barvy – 5 exkluzivních fólií Titanium Plus pro architektonicky náročná provedení moderních staveb. Technologie Titanium Plus s kovovým pigmentem propůjčuje rámům oken elegantní metalický vzhled. Vysoce kvalitní vícevrstvá fólie Titanium Plus je navíc extrémně odolná vůči vlivům počasí, teplotě a UV záření.

Při výrobě všech barevných variant byly využity moderní technologie, které zajišťují kvalitní povrchovou úpravu, snadnou údržbu a vysokou odolnost vůči UV záření.

V únoru 2011 získal okenní profil Inoutic Eforte stříbrnou medaili ve
3. ročníku soutěže Stavební výrobek – technologie roku 2010, vyhla-
šované každoročně Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství (ABF). Unikátní okenní profil byl oceněn za jednoduché, flexibilní, uživatelsky kvalitní a vysoce technicky vyspělé řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy.


Více informací a seznam prodejců najdete na www.deceuninck.cz.

Související články