Barvy s duší … Prášková lakovna ALBIXON

Vložil
Pavlína Drbálková
21.12.2012 10:10
Historie naší práškové lakovny začala již v roce 2000 a od té doby se zabýváme vysoce kvalitní chemickou předpravou a práškovým lakováním hliníkových i ocelových materiálů.

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu objemu zakázek z oblasti českého i zahraničního trhu jsme začátkem letošního roku přistoupili k investici do zcela nové a moderní technologie práškového lakování, která se rozprostírá na ploše více než 4 500 m2.
Tímto krokem jsme se stali největší práškovou lakovnou ve střední Evropě. Nový provoz lakovny nyní disponuje plně automatickou linkou s chemickou předúpravou, možností velmi rychlé výměny odstínu barvy (do 20 minut) a vypalovací tunelovou pecí s regulovanou teplotou i rychlostí průjezdu. Linka dosahuje denní kapacity lakování 2 500 – 3 000 m2. Unikátní rozměry vypalovací pece 9 x 2,4 x 0,6 m s maximálním zatížením na jeden závěs až 750 kg z nás dělají opravdové specialisty v tomto oboru. Pětikomorová chemická předúprava pracuje s kvalitními produkty německé společnosti NABU-Oberflächentechnik GmbH.


Používané práškové barvy jsou zajišťovány od celosvětově renomovaných firem a značek ve fasádní kvalitě a s certifikací Qualicoat a GSB. Vedle služeb práškové lakovny disponujeme také speciální linkou Decoral s možností dekorování materiálu s max. rozměry profilů o délce až 9 m a plechů 4 x 1 m. Technologie této povrchové úpravy zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu, kterého je docíleno nanesením speciální polyuretanové práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je takto lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší dané dekory, jako jsou dřevo, žula, mramor, karbon, měď či jiné atypické vzory. Veškeré používané barvy a fólie této technologie podléhají certifikaci Qualideco. Možnostem výtvarného řešení tak nejsou prakticky stanoveny žádné meze.

Linka Decoral se vyznačuje maximální kvalitou s absolutní přesností vytvářet imaginativní, abstraktní trojrozměrné obrazy.
Společnost ALBIXON a.s. si plně uvědomuje potřebu společenské i ekologické odpovědnosti a tudíž jsou tyto oblasti součástí naší podnikové politiky. Technologie práškového lakování a dekorování se řadí k nejšetrnějším a nejhospodárnějším technologiím vůči životnímu prostředí.
Záruka vysoké kvality, odolnosti a dlouhé životnosti povrchové úpravy je však zachována. Decoral není chemicky závadný a není škodlivý pro životní prostředí. Systém provozu lakovny je řízen dle normy ISO 9001 a v současné době probíhá proces certifikace dle GSB International a Qualicoat, který by měl být dokončen koncem letošního roku. Odlište své výrobky od konkurence.


My dáme Vašim výrobkům barvu a styl.

S přáním úspěšné a kvalitní spolupráce,
Ing. Lukáš Rosenbaum
0 komentářů
přidat komentář

Související články