Lakujte! Možnosti výtvarného řešení nemají žádné meze

Vložil
Tisková zpráva
27.06.2013 07:10
Vážení čtenáři,

dovolte mi představit Vám nejmodernější linku DECORAL®, která je součástí NEJVĚTŠÍ PRÁŠKOVÉ LAKOVNY V EVROPĚ společnosti ALBIXON a.s. Zkušenosti s tímto speciálním zařízením máme již od roku 2006.

Technologie této povrchové úpravy zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu, kterého je docíleno nanesením speciální polyuretanové práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je takto lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší dekory jako jsou dřevo, žula, mramor, karbon, měď či jiné atypické vzory. Veškeré používané barvy a fólie této technologie podléhají certifikaci Qualideco. Možnostem výtvarného a uměleckého řešení tak nejsou prakticky stanoveny žádné meze. Linka Decoral se vyznačuje maximální kvalitou s absolutní přesností vytvářet imaginativní a abstraktní trojrozměrné obrazy. Naše společnost je kromě certifikace Qualideco vlastníkem také velice přísné certifikace GSB a Qualicoat.

Maximální možné rozměry dekorovaného materiálu jsou profily o délce ž 9 m a plechy 4 x 1 m.

Společnost DECORAL System, výrobce a dodavatel naší linky DECORAL®, je jednou z 16 společností skupiny Gruppo VIV, která zahájila svoji činnost v roce 1973 eloxováním a později práškovým lakováním. Společnost se neustále zabývá výzkumem a její hlavní činností je kvalitní povrchová úprava hliníku s dokonalou imitací dekorů jako je dřevo, mramor, žula, a díky digitálnímu tisku je schopná imitovat jakoukoliv fotografii nebo obraz. Systém DECORAL®  byl patentován v roce 1994 a od tohoto okamžiku se svět hliníku zcela změnil. Ekologický aspekt a všestrannost systému DECORAL® významně rozšiřuje možnosti nábytkářů, architektů, designérů a stimuluje a uspokojuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Společnost DECORAL System je dnes celosvětově uznávána jako LÍDR V DEKOROVÁNÍ KOVOVÝCH PŘEDMĚTŮ. Je výrobcem kvalitních surovin a technologicky vyspělých zařízení speciálně vyvinutých pro sublimační proces. Díky vlastní laboratoři mají výrobky se značkou DECORAL® záruku kvality. Produkty jsou podrobně zkoumány a testovány certifikačními společnostmi, které vydaly ochrannou známku QUALIDECO zaručující na celém světě vhodnost tohoto produktu pro venkovní použití s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. V současnosti se závody a výrobky DECORAL® vyskytují v 98 zemích na celém světě s více jak 600 instalovanými zařízeními.

Proces DECORAL®


Výrobní společnost DECORAL se zabývá zejména dekorováním hliníkových profilů a plechů. Je však možné dekorovat i 3D předměty, sklo, plast, keramiku a další materiály odolné vůči teplotě 200°C, při které dochází k dekorovacímu procesu prostřednictvím sublimace. Sublimace je chemicko-fyzikální proces, při němž látka přechází z pevného do plynného stavu, aniž by prošla kapalným skupenstvím.

Proces DECORAL® v praxi


Pro dekorování předmětů potřebujeme následující:

•    Zařízení pro dekorování
•    Speciální polyuretanovou barvu se sublimačními vlastnostmi
•    Transferovou fólii s potiskem se sublimačním inkoustem

Technologický postup:


Po vhodné předúpravě je jako základ elektrostaticky nanesena prášková polyuretanová barva na kovový předmět o tloušťce 60-90 mikronů, a poté vypálena při teplotě 200°C. Po vychladnutí je předmět zabalen do fólie se sublimačním inkoustem a umístěn na rám, z nějž je odsán naprosto veškerý vzduch. Díky vytvoření vakua pak fólie perfektně přilne k celému povrchu předmětu. Dalším krokem je zavezení rámu do vypalovací pece, kde při teplotě 200°C inkoust proniká do vypálené vrstvy práškové barvy, a tím vzniká dokonalý výsledný dekor. Po vyjmutí rámu z vypalovací pece opačným způsobem je předmět ochlazen vzduchem a následuje jednoduché odstranění fólie bez inkoustu.

Odlište své výrobky od konkurence. My dáme Vašim výrobkům barvu a styl.

S přáním úspěšné a kvalitní spolupráce,

Přemysl Cibulka, MBA
0 komentářů
přidat komentář

Související články