Tištěná architektura: Vladimír Balda, Petr Šmídek

Zdroj
PLAC
Vložil
Tisková zpráva
12.02.2015 12:25
Vladimír Balda

Vladimírovo knihkupectví Serius a občanské sdružení PLAC vás sdrečně zvou na 24. přednášku z cyklu "tištěná architektura". Tentokrát v pátek 27. února 2015 v 18:30 hodin v Jablonci přivítáme architekty Vladimíra Baldu a Petra Šmídka, jejichž přednáška se bude věnovat knize Cesty do Polska, která vznikla na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci, jako součást řady původců v rámci projektu Architektura mimo centra.
Současná polská architektura není v České republice až na výjimky příliš známá. Přitom nedaleko od našich hranic je k vidění mnoho zajímavých staveb, rodinnými domy počínaje, přes zdařilé rekonstrukce až po velké veřejné stavby škol, muzeí a knihoven. Publikace Cesty do Polska je záznamem dvou cest, jejichž cílem bylo poznat a zdokumentovat v omezeném čase současnou polskou architekturu. V  souladu s ideou projektu, v rámci něhož se cesty uskutečnily, je obsah publikace zaměřen především na stavby realizované mimo velká městská centra a místními architekty.

Více informací >Ing. arch. Vladimír Balda (*1972) absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Studium zakončil v roce 2001 diplomovým projektem u Prof. Aleny Šrámkové. Dva roky pracoval v rámci IT firmy jako konzultant a lektor CAD aplikací pro oblast architektury a stavebnictví. Od roku 2003 působí na Fakultě umění a architektury TU v Liberci jako odborný asistent v ateliéru navrhování a současně jako vyučující předmětu CAD. Souběžně provozuje vlastní architektonickou praxi. Člen ČKA a podporující člen Centra pasivního domu.

Petr Šmídek vystudoval architekturu na Akademii výtvarných umění v Praze a je redaktorem zahraniční rubriky internetového portálu o architektuře archiweb.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články