Přednášky architekta Petera Zumthora v Praze a Liberci

Zdroj
Happy Materials, s.r.o.
Vložil
Tisková zpráva
07.09.2009 18:05
Přednášky

Peter Zumthor

Švýcarský architekt Peter Zumthor, nositel Pritzkerovy ceny za architekturu pro rok 2009, přijíždí do Čech na několikadenní návštěvu, během které se uskuteční dvě přednášky.
                
Peter Zumthor: "3 buildings, 4 projects"
úterý 20. října 2009 od 18.00h
Betlémská kaple
Betlémské náměstí 4
Praha 1

Středa 21. října 2009 od 12.45h
Technická univerzita v Liberci
Kongresový sál budovy "M" (Modrá posluchárna)
17. listopadu 587/8
Liberec 15

Přednášky proběhnou v angličtině a nebudou tlumočeny do češtiny.
Vzhledem k omezené kapacitě přednáškových sálů doporučujeme objednání vstupenek v předstihu, více informací, jak si vstupenku objednat, bude zveřejněno na www.happymaterials.com.
(Cena vstupenky je 200 Kč, snížené vstupné pro studenty 100 Kč - na základě předloženého indexu či studentského průkazu)Peter Zumthor ve své přednášce s názvem "3 buildings, 4 projects"  představí 3 realizované stavby z poslední doby, a to konkrétně dům a ateliér P. Zumthora v Haldensteinu ve Švýcarsku,  Muzeum umění  Kolumba v Kolíně nad Rýnem, Německo a polní kapli Bruder Klaus ve Wachendorfu, Německo. Součástí přednášek budou i 4 projekty zatím nerealizovaných staveb, na kterých architekt Zumthor se svým týmem  pracuje. Mezi jinými je to například projekt nového využití bývalého uhelného dolu na jihu Norska.

Peter Zumthor přijíždí do ČR na pozvání o.s. Šumná města a společnosti Happy Materials. Sponzorsky cestu zaštítily SWISS, švýcarská ambasáda v Praze, FA ČVUT Praha, FA TU v Liberci a Winkhaus CR.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
teda...
Gilraen Arcarin
08.09.09 08:20
zobrazit všechny komentáře

Související články