Nové trendy v architektuře i stavebnictví

aneb Architektonické vize a jejich realizace podle architekta Adama Rujbra

Zdroj
Adam Rujbr Architects s.r.o.
Vložil
Tisková zpráva
23.09.2011 12:00
Přednášky

Adam Rujbr

Dne 20. října 2011 od 16.30 hod. se v Domě umění města Brna uskuteční zajímavá přednáška, která zaujme nejen odbornou, ale rozhodně i laickou veřejnost. O nových trendech v architektuře, ale i stavebnictví bude hovořit zkušený odborník architekt Adam Rujbr.

Stavební trh čeká období turbulencí. Členské státy EU se shodly na tom, že od roku 2020 bude možné na jejich území stavět jen budovy, jejichž spotřeba energií se blíží nule. Během přednášky architekt Rujbr představí jeden až dva domy s minimální spotřebou energie, ale velmi příjemných na bydlení. Je vůbec možné skloubit architekturu minulosti s architekturou budoucnosti či jen přítomnosti? Tedy dát muzeím, divadlům či kulturním domům novou, moderní tvář? I tomuto tématu se architekt Rujbr bude ve své přednášce věnovat a opět představí několik svých projektů rekonstrukcí starších kulturních objektů. A jaké jsou nastupující trendy s ohledem na vlastní soběstačnost a nezávislost na energiích? To vše i více se dozvíte na přednášce. Nenechte si ji ujít.

Organizátorem akce je Centrum počítačové grafiky ve spolupráci s Adam Rujbr Architects s.r.o.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme registraci na brno@ararchitects.cz nebo na telefonu 603 159 403. Vstup je zdarma.Ing. arch. Adam Rujbr
Adam Rujbr je architekt, který absolvoval Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně v roce 1998. Dva roky poté založil obecně prospěšnou společnost Archall - architecture & design challenge. Problematikou nízkoenergetických a pasivních staveb se zabývá od roku 2000. Od roku 2004 vede vlastní kancelář Adam Rujbr Architects s.r.o. Většina realizací ateliéru je publikována v prestižních domácích i zahraničních publikacích (např. 1000 x European architecture od švýcarského nakladatelství Braun Publishing, nebo BRNO - ARCHITEKTURA 1990 - 2008 od vydavatele Centrum architektury o.s.) a časopisech (Stavba, Architekt, Můj dům, Dům a zahrada, Bydlení, Interiér veřejných budov apod.).
0 komentářů
přidat komentář