kruh jaro 2014: Švýcarsko-česká inspirace

Zdroj
Iveta Čermáková, Kruh
Vložil
Tisková zpráva
17.02.2014 13:15
Kruh a Fakulta architektury na ETH Vás zvou na cyklus přednášek

"Švýcarsko-česká inspirace"

Kruh o.s. ve spolupráci s Fakultou architektury ETH v Curychu připravili pro zájemce o architekturu prestižní cyklus přednášek s názvem Švýcarsko-české inspirace. Během letošního roku v Praze vystoupí řada špičových architektů, teoretiků a historiků architektury.
Představí aktuální tendence ve světové architektuře, a to jak na praktické, tak teoretické rovině, a přiblíží publiku švýcarskou architekturu, která je jednou z nejkompaktnějších a nejinspirativnějších architektur v Evropě. Všechny přednášky jsou zdarma a budou simultánně tlumočny do českého jazyka. Projekt navazuje na úspěšné a divácky velmi navštěvované cykly představující architekturu jednotlivých evropských zemí – cyklus francouzský, španělský a holandský.
Sedm přednáškových a diskusních večerů bude probíhat do března 2014. Cyklus otevře ve čvrtek 6. 3. 2014 architekt Christian Kerez, který v současnosti projektuje netradiční rodinný dům i do České republiky. Christian Kerez se narodil v roce 1962 ve Venezuele a vystudoval architekturu na škole ETH, kterou zároveň na přednášce bude zastupovat již jako profesor. Nejprve se intenzivně věnoval publikování na téma fotografie architektury, v současnosti se věnuje návrhům a pracuje na rozdílných projektech různého rozsahu ve Francii, České republice, Brazílii nebo Číně. Jeho projekty se objevují na většině významných přehlídek současného umění a architektury a věnují se jim prestižní světová média. Mezi jeho nejzajímavější realizace patří Muzeum umění ve Vaduzu – černý objekt uprostřed města, který projektoval společně s kanceláří Morger & Degelo Architects, a dále hojně publikovaná prosklená novostavba školy s odvážnou konstrukcí v Leutschenbachu v Curychu. Proslavil se ale i drobnou stavbou kapličky v betonu (Oberrealta Chapel) v 90. letech.

Jarní program
Čt 06/03/2014 Christian Kerez

Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1

Čt 03/04/2014 Philip Ursprung + Tom Emerson
Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Čt 15/05/2014 Fabio Gramazio + Toni Kotnik
Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Čt 05/06/2014 Günther Vogt, Příroda měst
+ Ákos Moravánsky, Stavět oblaka. Atmosféry a švýcarská architektura

Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Občnské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti – tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury, který je pořádán po celé České republice za velkého zájmu veřejnosti.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články