Pozvánka na přednášku ROVNÁ nebo ŠIKMÁ?

Vložil
Tisková zpráva
20.02.2013 22:55
Radim Václavík

Místo konání:
Výstaviště Černá louka Ostrava, pavilon A
Výstavní hala NA 2, přednáškový sál

Datum konání:
1.3. v 16 00h
2.3. v 11 00h

Přednáška Radima Václavíka o návrhu zastřešení rodinných domů. Na realizovaných rodinných domech budou prezentovány výhody a nevýhody šikmých a rovných střech.
Stavebníci i jejich architekti si kladou při návrhu rodinných domů často otázky, která střecha je ta správná.

Podobu střech odpradávna určovaly především dostupné stavební materiály a znalosti řemesel. Jak na tento "zděděný" stav máme dnes reagovat, když naše možnosti jsou (téměř) neomezené a technologie umí sofistikovaným způsobem vyřešit dřívější omezení, která držela tradiční formu po celá staletí?

Nejenom střechy se stávají otázkou designu, ne-li rozmařilostí, jejich vzhled je často diktován mnoha jinými vlivy, než jen funkčností prověřenou časem. Máme nové technologie, otázkou však zůstává jejich životnost a poruchovost, zejména v souvislosti s jejich cenou. Moderní doba ztratila bezprostřední kontakt s přírodou, zapomínáme, že "systém" je stále zranitelný. Například přívalová voda bere domy dnes stejně rychle, jako před sto lety. Ovšem "tenkrát" si nový dům znovu postavili rychleji a levněji než dnes. Tenkrát nepotřebovali specializované firmy a mnoho práce si mohli dodat sami s pomocí místního tesaře a zedníka.

Jak se s těmito pokušeními vyrovnáváme v našem ateliéru, je předmětem přednášky.
0 komentářů
přidat komentář