Pecha Kucha Night Plzeň: Volume 4

Netradiční umělci se představí v jedinečných prostorách plzeňské sokolovny

Zdroj
k světu.
Vložil
Tisková zpráva
28.02.2013 20:05
Jeden z nejkrásnějších společenských sálů v Plzni opět ožije a stane se místem setkání originálních a inspirativních tvůrců. V rámci dalšího dílu světoznámé akce PechaKucha Night se 1. března 2013 od 20:20 h v sokolovně ve Štruncových sadech představí nejen aktivistická skupina Ztohoven známá svými kontroverzními projekty, ale také mnoho dalších architektů, designérů či grafiků. 

Cílem PechaKucha Night Plzeň je probudit místa, která kdysi bývala součástí běžného života Plzeňanů, ale postupně se ocitla na okraji veřejného zájmu.  Sokolovna ve Štruncových sadech byla pro historii města velice důležitá, nyní je však kvůli své poloze odříznuta od centra dění,“ říká hlavní organizátor Jakub Mareš. Sokolovna byla slavnostně otevřena roku 1896 a stala se vlajkovou lodí plzeňské architektury. Později fungovala jako lazaret, v ortopedickém ústavu se vyráběly protézy a roku 1942 zde docházelo k formování židovských transportů.
V průběhu večera vystoupí deset zajímavých tvůrců a uměleckých skupin z celé republiky, kteří prostřednictvím prezentací ve formátu 20x20 představí svou tvorbu, nápady a plány. Jedním z vystupujících bude architektonická platforma "re:" nebo Matěj Petránek, autor projektu Prazelenina. Zabývá se tzv. urban gardeningem, tedy pěstováním potravin přímo ve městě tak, jak je to obvyklé v mnoha světových metropolích. Jako další vystoupí Koncern Design Studio, které se orientuje na průmyslový design. Je držitelem několika prestižních ocenění a vystavuje své produkty po celém světě. Bizarní designéři Kabinet naopak odhalí svou jedinečnou sbírku kuriozit, šperků a doplňků. Svérázní umělci zabývající se konceptuálním uměním Matěj a Filip Smetanovi se dotknou poněkud jiného tématu, jelikož Matěj se zabývá instalacemi, komiksem a videem, zatímco Filip vytváří plastiky. A samozřejmě již zmiňovaná aktivistická skupina Ztohoven, která se do povědomí veřejnosti dostala především fingovaným výbuchem ve vysílání ČT či zveřejněním telefonních čísel českých politiků.
"Symbol sokolovny se bude prolínat celým večerem, takže součástí bude nejen stylový bar, ale také vystoupení gymnastického oddílu TJ Sokol,“ dodává k programu organizátorka Jitka Jirásková. Po skončení všech prezentací bude následovat afterparty s DJ Santhosem. Vstupenky bude možné zakoupit těsně před začátkem akce v budově sokolovny ve Štruncových sadech.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články