Vltavu mezi pražskými Holešovicemi a Trojou překlene nový most

Vložil
ČTK
11.05.2006 00:40
Praha

Praha - Vltavu mezi pražskými Holešovicemi a Trojou v oblasti Partyzánské a Povltavské ulice překlene nový most. Magistrát vypsal soutěž, v níž vybere nejlepší návrh na architektonické ztvárnění a konstrukci mostu, uvádí se na úřední desce města. Lhůta pro odevzdávání návrhů skončí v červnu.

Most podle radního Radovana Šteinera (ODS) vznikne v souvislosti s výstavbou tunelu vnitřního automobilového okruhu pod Vltavou. "Bude určen pouze pro místní spojení mezi Trojou a Holešovicemi," řekl dnes ČTK radní.
Kromě automobilů budou po mostě jezdit také tramvaje. "Povede po něm tramvajová trať ze současného provizorního tramvajového mostu do Trojské ulice," uvedl Šteiner. Dále tam budou chodníky a stezka pro cyklisty. "Most by měl být architektonickým i dopravním přínosem pro celou oblast," dodal.
Magistrát už také vypsal výběrové řízení na výstavbu severozápadní části vnitřního automobilového okruhu od Myslbekovy ulice v Praze 6 po křižovatku Pelc-Tyrolka v Praze 8. Podle plánu povede silnice tunely pod Letnou, Stromovkou a Vltavou.
Náklady na výstavbu se předpokládají ve výši téměř 21,2 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Termín pro podávání nabídek končí také v červnu. Podle oznámení o veřejné zakázce by měla výstavba této části okruhu začít ještě letos. Dokončen by měl být na podzim 2011.
0 komentářů
přidat komentář