Val. Meziříčí chce kompletně opravit náměstí a přilehlé ulice

Vložil
ČTK
12.04.2012 21:20
Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku chce kompletně opravit centrální náměstí včetně přilehlé ulice Mostní a dalších menších ulic. Na ústředním hřbitově by také měla sloužit nová smuteční síň. Na oba projekty chce vedení města získat dotace z evropských či státních fondů, řekl dnes ČTK místostarosta Jiří Pernický.

    Náměstí neprodělalo žádnou zásadní proměnu od 70. let minulého století, každoročně se tam přitom uskuteční několik kulturních a sportovních akcí. "I z tohoto důvodu bychom byli rádi, kdyby se náměstí změnilo v reprezentativnější dominantu města," poznamenal místostarosta.
    Budoucí podobu náměstí radnice ještě zvažuje, studenti architektury navrhli možná řešení, ke kterým se občané města vyjádřili v anketě a při veřejném projednávání. "Lidé se s vedením města shodli v tom, že náměstí by mělo být prostorem, kde se lidé budou potkávat při různých akcích," uvedl Pernický. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou asi 30 milionů korun.
    Novou smuteční síň na hřbitově by radnice ráda vybudovala zejména proto, že stávající síň je v technicky nevyhovujícím stavu. Také kapacita obřadní síně je nedostatečná. Náklady na zřízení nových prostor ještě nemá město vyčíslené.
0 komentářů
přidat komentář

Související články