Valašské Meziříčí chce za dva roky začít revitalizovat náměstí

Vložil
ČTK
21.09.2018 15:35
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí - Úpravy náměstí ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku by mohla začít za dva roky. Komunikace, chodníky a zpevněné plochy budou mít nový povrch, přibude také fontána, pítko a vysazené stromy, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Renata Votrubová.

Revitalizace náměstí by měla podle odhadu stát asi 42 milionů korun včetně DPH. Náměstí je součástí městské památkové zóny, je dlouhé 110 metrů a přibližně 60 metrů široké. Vzniklo zřejmě ve druhé polovině 13. století.

"Aktuálně je vypracována projektová dokumentace pro vydání územního rozhodnutí, kterou nyní posuzuje odbor územního plánování a stavebního řádu,"
uvedl vedoucí odboru komunálních služeb David Černoch. Práce by mohly začít v roce 2020.

Podle projektu mají být komunikace, chodníky a zpevněné plochy na náměstí vydlážděné žulovou dlažbou a kostkou. "Na náměstí zůstane zachováno 35 parkovacích míst ze současných 55. Nově tu bude pítko a vodní prvek s nočním LED osvětlením. V prostoru náměstí je navrženo osm přípojných míst pro prodejní stánky. V centrální ploše náměstí bude vysazeno osm stromů. Bude zachován stávající vánoční strom a všechny javory," uvedla mluvčí. Přibude také mobiliář.
0 komentářů
přidat komentář

Související články