V Náchodě vzniká moderní centrum na výuku stavařů

Vložil
ČTK
10.06.2010 19:00
Náchod

Náchod - Ve Vyšší odborné a střední průmyslové škole stavební v  Náchodě vzniká moderní vzdělávací centrum pro odborníky ve stavebnictví. Stavební práce za necelých 30 milionů korun by měly skončit příští rok na podzim, informoval dnes ČTK mluvčí hradeckého hejtmanství Imrich Dioszegi.
    "Projekt počítá s kompletní rekonstrukcí objektu bývalého stavebního učiliště, který byl ve špatném technickém stavu a nevhodně dispozičně řešený. Během stavby musíme výuku z rekonstruované budovy dočasně přemístit do hlavní budovy naší školy," uvedl ředitel náchodské střední školy stavební Miloš Chráska.
    V opravené budově vzniknou moderní učebny, laboratoře, velká přednášková místnost či informační středisko se stálou výstavou vzorků stavebních materiálů, výukových modelů a odborné literatury. V Královéhradeckém kraji je možné studovat stavební obory ještě na střední škole v Hradci Králové.
    V Královéhradeckém kraji by do roku 2012 měla vzniknout celkem čtyři centra odborného vzdělávání, na které přispěje Evropská unie celkem 125 milionů korun. V krajském městě vznikají dvě zaměřená na vzdělávání ve strojírenství a v  automobilovém průmyslu, v Trutnově by pak mělo vzniknout lesnické.
0 komentářů
přidat komentář

Související články