V historickém jádru Olomouce vyrostl nový polyfunkční dům

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
25.05.2007 16:20
Olomouc

Olomouc - V historickém jádru Olomouce poblíž centrálního Horního náměstí vyrostl nový polyfunkční dům s byty, obchody a oční klinikou. Přestože cena bytů v novém objektu výrazně převyšovala běžné ceny v olomouckých novostavbách, všech 23 bytů je již s výjimkou jednoho prodaná. Stavba domu, který financovala tuzemská developerská společnost, si vyžádala 56 milionů korun.
    Ředitel projektu Tomáš Veverka na dnešním zakončení stavby domu Arkadia Olomouc novinářům řekl, že vybudování objektu musel investor konzultovat s památkáři. Dům stojí v městské památkové zóně. "Připomínek měli dost, nedá se ale říci, že bez nich by dům vypadal výrazně jinak. Změnit jsme museli například velikost oken, hrubost a barvu fasády či vizáž zábradlí," uvedl Veverka.
    Doplnil, že součástí objektu je 23 bytů o rozloze od 50 do 138 metrů čtverečních. Jejich majitelé zaplatili za metr čtvereční v průměru 31.000 korun, což je asi o 6000 korun více než bývá obvyklé u novostaveb v Olomouci. "Přesto bylo už před zahájením stavby, která začala před rokem, 60 procent bytů prodáno. Nyní je neprodaný jeden, ten největší," řekl Veverka.
    František Bokůvka z realitní kanceláře, která zajišťovala prodej bytů v domě Arkadia, si poptávku po bytech v polyfunkčním domě vysvětluje jeho polohou v centru města. "Tomu jsme také přizpůsobili reklamní kampaň. Byty nejsou například určené rodinám s malými dětmi, protože v okolí není mateřská škola. Je určen zejména mladým podnikatelům a střední vrstvě, která je velmi pracovně vytížená," dodal Bokůvka.
    Zahájení stavby polyfunkčního domu předcházel archeologický výzkum v  prostoru mezi ulicemi Uhelná a Mlýnská. Archeologové při něm objevili mimo jiné základy středověké pece, která zřejmě sloužila na pečení chleba. Dobu vzniku pece odhadli na 13. až 14. století.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
co dodat?
de ardoise
26.05.07 07:54
zobrazit všechny komentáře