Štěchovické koupaliště se proměnilo v moderní sportovní areál

Vložil
ČTK
19.03.2007 09:40
Brno

Štěchovice (u Prahy) - Štěchovická radnice dokončuje stavbu multifunkčního sportovního a relaxačního centra. Vzniklo přestavbou areálu bývalého koupaliště. Mělo by se otevřít 1. května. Práci v něm najdou i klienti ústavu sociální péče z nedalekého Hvozdu, řekla ČTK starostka Miloslava Vlková.

    V areálu je plocha pro in-line bruslení, tenisový kurt a hřiště pro plážový volejbal. V budově je fitcentrum, sauna, masáže, kosmetika, dětský koutek, bar a velký společenský sál.
    Zázemí tam najdou také lidé s  mentálním postižením. Součástí objektu je chráněná dílna. Klienti ústavu z  Hvozdu tam budou balíčkovat čaje, lepit etikety, vyrábět svíčky z včelího vosku nebo batikovat a malovat šátky. Prodávat je budou v malém obchůdku. Dílnu bude provozovat občanské sdružení. Osm klientů ústavu bude pomáhat s údržbou zahrady nebo úklidem objektu.
    Náklady na přestavbu areálu překročily 35 milionů korun, obec na to získala od ministerstva financí investiční dotaci 28 milionů korun, zbytek zaplatila z vlastních zdrojů. Z evropských fondů pak získala dotaci na částečné pokrytí provozních nákladů zařízení v následujících dvou letech.
    Bývalé koupaliště nedaleko štěchovické přehrady dlouho svému účelu nesloužilo. Kvůli špatnému technickému stavu bylo asi po pěti letech provozu uzavřeno. Obci se sice podařilo najít investora ochotného se do nákladné obnovy bazénu pustit, po povodních v roce 2002 o něj ale přišla. V areálu koupaliště radnice v minulých letech už otevřela malý sportovní areál s hřištěm pro míčové hry, houpačkami a prolézačkami.
0 komentářů
přidat komentář