Stavbou roku je např. Pražský okruh, bazén i univerzitní kampus

Vložil
ČTK
03.10.2011 19:20
Praha

Jednou z oceněných staveb je Onkologické centrum Fakultní nemocnice v Plzni
Praha - Stavbami roku 2011 se bez rozlišení pořadí staly jihozápadní část Pražského okruhu, golf klub Čertovo břemeno v Jistebnici u Tábora, společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas, krytý plavecký bazén v Litomyšli a univerzitní kampus Masarykovy univerzity v Brně - Bohunicích, školská část. Oznámila to dnes Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

    Výstavba jihozápadní části Pražského okruhu získala také cenu veřejnosti hlavního města Prahy. Podle organizátorů byl titul udělen za vytvoření velkoryse pojaté dopravní stavby nezbytné pro život hlavního města se zřetelem k náročnému osazení do přírodního rámce.
    Cenu předsedy Senátu získalo onkologické centrum Fakultní nemocnice Plzeň. Nová budova ČVUT v Praze - Dejvicích si vysloužila cenu primátora hlavního města Prahy. Cenu veřejnosti za stavbu roku 2011 získala revitalizace Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství získala rekonstrukce zastupitelského úřadu ČR v Brazílii.
    Porota hodnotila kvalitu dokončených prací, kvalitu architektonického řešení a jeho zvládnutí dodavatelem stavby, spokojenost investora a uživatelů stavby. Přihlíželo se také například k začlenění stavby do krajinného rámce či propojení její funkčnosti s dalšími objekty. Vyhlášení výsledků se dnes uskutečnilo v rámci pátého ročníku Dnů stavitelství a architektury.
0 komentářů
přidat komentář

Související články