Rektorem filmové akademie se stal architekt Jindřich Goetz

Vložil
ČTK
09.10.2007 05:40
Písek

Písek - Novým rektorem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v  Písku se dnes stal filmový architekt Jindřich Goetz. Scénograf, který se podílel na zhruba 120 českých filmech, vystřídal ve funkci scénáristu a dramaturga Davida Jana Novotného. Novotný vedl školu od roku 2004, kdy zahájila výuku.
    Podle Vladany Terčové z vedení akademie chce nový rektor, který od počátku na škole vyučoval, vytvořit novou strukturu studia. "Chtěli bychom vytvořit určité ateliéry, přičemž každý by zastřešovali významní filmaři. Ateliér kamery by například zastupoval kameraman F. A. Brabec a ateliér režie například režisér Jiří Strach," řekla ČTK Terčová.
    Slavná osobnost by podle ní neměla každému ateliéru propůjčit jen jméno, ale měla by také být vůdčím pedagogem. "Pro studenty je to i dobrá vizitka do budoucna, když se ucházejí o práci," uvedla Terčová. Dodala, že dnes v Písku promovalo prvních 15 studentů akademie.
    Goetz, který je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru užitá architektura, se od roku 1966 podílel na scénografii u více než 120 českých filmů. V roce 1996 získal Českého lva za nejlepší výtvarný počin za spolupráci na filmu režiséra a kameramana F. A. Brabce Král Ubu. Goetz je oblíbeným Brabcovým spolupracovníkem, vybral si jej i  pro filmové ztvárnění Máchova Máje. Goetz byl v letech 1991 až 1995 také ředitelem AB Barrandov a je členem České komory architektů, Evropské filmové akademie a České filmové a televizní akademie.
    Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku je soukromou výběrovou vysokou uměleckou školou s  bakalářským studijním programem. Studenti na ní mohou studovat obory audiovizuální tvorba, obraz, střih a zvuk v audiovizuální tvorbě, organizace a řízení výroby audiovizuálního díla a animovaná tvorba.
0 komentářů
přidat komentář