Pokrývači jsou kvůli opravám po vichřici v jednom kole

Vložil
ČTK
22.01.2007 16:10
Praha

Praha - Pokrývači a klempíři za sebou mají kvůli odstraňování škod po vichřici perný víkend a zakázky se jim jen hrnou. Opravy se snaží stihnout, dokud je ještě příznivé počasí, vyplývá z vyjádření řemeslníků pro ČTK. Vichřice, která ČR zasáhla v minulých dnech, napáchala velké škody na majetku, strhávala střechy domů a vyvracela stromy.

    Plné ruce práce mají po pátečním orkánu klempířské a pokrývačské firmy po celé zemi. "Děláme od rána do večera. Opravy se snažíme stihnout co nejrychleji. Do dvou dnů má u nás přijít sníh a mráz a v tom se již dělat nedá," řekl Jan Pavel z rodinného klempířství a pokrývačství ve Rtyni v Podkrkonoší na Trutnovsku.
    Deset střech opravil během víkendu také Karel Fryš z Kladna. "Pokud nezačne padat sníh, tak se v nejbližších dnech nezastavím," řekl ČTK.
    Na Prachaticku jsou poškozené střechy desítek domů. "Lidé volají každých pět minut, je toho hodně," uvedl Pavel Bače z prachatické pokrývačské firmy. Také na Strakonicku firmy sotva stíhají. "I bez vichřice máme dost práce. Třeba celou sobotu jsme běhali po střechách," řekl Pavel Mucha z Újezdce u Lnář na Strakonicku.
    Podobně to vypadá na jižní Moravě. "V současné době máme pětkrát více zakázek než v jiném období," řekl Roman Navrkal z Brna. Pokrývač František Kučík ze Zlína řekl, že nové zakázky už nepřijímá.
    Zvýšený zájem drobných odběratelů o střešní krytiny evidují i prodejci stavebnin. "Zájem je vyšší již od pátku. Lidé chtějí hlavně střešní tašky. Čekáme, že se nápor ještě zvýší, až si lidé vyřídí pojistky," řekla pracovnice pardubické pobočky firmy VPS Petra Sochorová.
    Některé pokrývačské firmy však vyšší zájem klientů nepozorují. "Nepociťujeme žádný nárůst zakázek," řekl pokrývač Ivan Dvořák z  Pardubic. Tu samou zkušenost má i pokrývač Petr Klabouch z Prahy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články