Pardubický podnikatel napadl odstranění své vily soudní žalobou

Vložil
ČTK
09.08.2011 16:15
Pardubice

Holečkova vila v Pardubicích
Pardubice - Pardubický podnikatel Miloš Holeček se dál snaží zvrátit rozhodnutí stavebního úřadu o odstranění vily, kterou postavil bez stavebního povolení. Poté, co magistrát zamítl jeho odvolání, obrátil se s  žalobou na soud, řekla ČTK vedoucí stavebního úřadu prvního městského obvodu Lenka Tobolková. Právní bitva může pokračovat měsíce i roky.
      "Pan Holeček podal správní žalobu, spis jsme už postoupili Krajskému soudu v Hradci Králové," uvedla Tobolková. Kdyby podnikatel opět neuspěl, může ještě podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Kasační stížnost nemá odkladný účinek, Holeček by o něj dalším návrhem musel požádat.
      Podnikatel začal stavět vilu Na Ležánkách v roce 2008 bez stavebního povolení. Získat ho nemohl, protože pozemek nebyl veden jako stavební parcela. Stavební úřad proto rozhodl o  odstranění stavby.
      Holeček připouští, že větší část jeho pozemku je v  územním plánu označena jako rekreační zeleň. Podnikatel tvrdí, že městu v  minulosti vyšel vstříc při směně a prodeji některých parcel a měl za to údajně přislíbenu změnu územního plánu v lokalitě Na Ležánkách. Jeho návrh však město nedávno potřetí zamítlo.
      Za nelegální stavbu dostal také Holeček pokutu 200.000 korun. Rozhodnutí vloni potvrdil i Nejvyšší správní soud.
      Pozemek s vilou nechal podnikatel oplotit a argumentuje, že jako rekreační zeleň dnes plocha nemůže sloužit. "Toto využití zcela znehodnocuje pozemek pana Holečka, aniž by jeho využití jako rekreační zeleň bylo, s ohledem na stav tohoto území, odůvodněné a aby směřovalo k prosazení pouze veřejných zájmů," sdělil ČTK Holečkův zmocněný zástupce Milan Podolec. Podle Tobolkové bylo oplocení povoleno v určitém rozsahu ještě před platností předchozího územního plánu, kdy neexistovaly žádné regulativy. "Odvolací orgán později zamítl naše rozhodnutí odstranit plot alespoň na plochách rekreační zeleně," uvedla Tobolková.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
To je na odstrel!
takyarchitekt
10.08.11 02:07
a co komory
naivista
11.08.11 10:07
Šmoulové 3D
Vašek Čermák
12.08.11 09:11
>naivista
takyarchitekt
13.08.11 10:47
zobrazit všechny komentáře

Související články