Obchodníkům z centra Hranic klesají kvůli opravám tržby

Vložil
ČTK
02.04.2006 00:35
Olomouc

OLOMOUC - Obchodníci z centra Hranic na Přerovsku se obávají o  existenci svých provozoven. Kvůli rekonstrukci Masarykova náměstí jim ubyli zákazníci a výrazně poklesly tržby. Radnice obchodníkům vzkazuje, aby vydrželi a obrnili se trpělivostí. Informuje o tom dnešní vydání regionálního deníku Hranický den (Den).

"Tržby nám šly dolů o dvě třetiny. Pro mnohé obchodníky to bude zničující a čtyři měsíce, kdy mají trvat opravy, finančně nezvládnou," řekl deníku majitel květinářství Josef Gallas.
Podobně se vyjádřila majitelka trafiky, která si nepřála zveřejnit své jméno. "Náměstí je nyní prázdné, lidi sem moc nechodí. Komplikuje nám to existenci. Když není tržba, není z čeho platit zboží," řekla deníku majitelka trafiky.
Starosta města Vladimír Juračka obchodníky prosí, aby se obrnili trpělivostí. "Nejhorší budou první dva měsíce, kdy se řeší cesty. Pak se práce přesunou do středu náměstí. Po dokončení rekonstrukce bude centrum atraktivní a přitáhne více lidí," uvedl starosta.
Oprava Masarykova náměstí si vyžádá více než 50 milionů korun. Centrum města díky ní získá novou tvář, s výjimkou vozů zásobování zcela vyloučí parkování na náměstí.
0 komentářů
přidat komentář