Na brněnském výstavišti staví pasivní domek, půjde do aukce

Zdroj
Tomáš Bartoš
Vložil
ČTK
24.04.2012 18:20
Brno

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začal růst mobilní pasivní domek, který půjde do aukce. Bude mít rozměry 7,5 krát 3,5 metru a výšku 3,5 metru. Architekt David Vašíček, který stojí za vznikem projektu, ČTK řekl, že reálná cena buňky je zhruba 350.000 korun bez DPH. V podzimní internetové aukci bude jeho vyvolávací cena jedna koruna.

    Stavbu domku mohou návštěvníci veletrhů sledovat v pavilonu V. Akce je zaměřena především na prezentaci materiálů a stavebních postupů, které se používají u velkých obytných domů. V průběhu prvního dne byl smontován nosný skelet, podlaha, strop a všechny boční stěny. V následujících dnech se bude pokračovat zateplením a zaklopením zdí, instalací kuchyňské linky, vzduchotechniky a osvětlení.
    Podle organizátorů akce je o pasivní domy stále vyšší zájem. "Zatímco se situace ve stavebnictví zhoršuje, zájem o pasivní domy stoupá," uvedl Vašíček.
    Mobilní pasivní domek, který může svému budoucímu majiteli sloužit jako samostatný rekreační objekt nebo kancelář, kompletně vyroste do konce stavebních veletrhů v Brně. Na brněnském výstavišti začaly dnes a skončí v sobotu.
    Stavební veletrhy patří k nejnavštěvovanějším akcím Veletrhů Brno. Loni na ně zavítalo 66.326 návštěvníků. Na ploše přes 28.000 metrů čtverečních se představuje 809 vystavovatelů z 19 zemí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články