Na stavebních veletrzích v Brně vyroste pasivní dům za čtyři dny

Vložil
ČTK
20.04.2012 15:00
Brno

Brno - Na stavebních veletrzích v Brně, vyroste v pavilonu V za čtyři dny pasivní dům. Pořadatelé akce chtějí návštěvníky přesvědčit o tom, že je možné pasivní domy stavět rychle a levně. Hotovou stavbu bude možné koupit v dražbě na podzimních veletrzích ForArch. Vyvolávací cena bude jedna koruna. ČTK o tom informoval ředitel Centra pasivního domu (CPD) Jan Bárta.

    Užitná plocha domku bude 7,5 x 3,5 metru a výška 3,5 metru. Dispozice bude členěna na obytnou část s kuchyňskou linkou a sociální zázemí. Nebude chybět systém řízeného větrání, ohřev vody a elektrický přímotop.
    "Hotovou stavbu chceme v rámci podzimního veletrhu ForArch vydražit na aukčním serveru aukro.cz. Aukce bude začínat na jedné koruně, novému majiteli může stavba posloužit jako úsporný rekreační domek nebo dokonce malá kancelář", dodal k dražbě Bárta.
    Stavební veletrhy začínají v úterý 24. dubna. Je to jedna z největších výstavních akcí v České republice. Centrum pasivního domu je neziskovou organizací se sídlem v Brně, která vznikla za účelem propagace a zajištění kvality pasivních domů. Členy jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a další odborníci se zájmem o pasivní domy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články