Lávka z Holešovic na Štvanici v Praze se stavět nebude

Vložil
ČTK
18.12.2006 16:10
Praha

Praha - Lávka pro pěší a pro cyklisty mezi Holešovicemi a ostrovem Štvanice v Praze se stavět nebude. Výpočty ukázaly, že by pro případ velké povodně musela být o tři metry výš než se původně předpokládalo a nemohla by být bezbariérová. Pěší spojení Holešovic a západní i východní části ostrova by tak mělo vzniknout při plánované opravě Hlávkova mostu, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Klega (ODS).

    Lávka z Bubenského nábřeží na Štvanici, o jejíž výstavbě se hovoří již řadu let, měla stát kolem 100 milionů korun. Stále ale platí závazek postavit na ostrov druhou lávku, a to z Karlína, poznamenal Klega. Má ji podle dřívějších informací vybudovat investor komplexu River City.
    Nová spojení vltavských břehů se Štvanicí souvisejí s  letitými plány na oživení ostrova. Soukromá firma by měla podle smlouvy s  magistrátem celý ostrov zkulturnit a na místě nynějšího zimního stadionu postavit centrum pro sport a odpočinek. Do záměru zasáhla před čtyřmi lety povodeň a nyní se musí řešit i osud štvanického zimního stadionu, který byl prohlášen kulturní památkou.
    Kromě nové budovy v západní části ostrova by měly podle plánů vzniknout v jeho východní části rekreační louky a různá sportoviště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články