Osud zimního stadionu na Štvanici je stále nejasný

Zdroj
Karel Čapek
Vložil
ČTK
13.05.2011 21:00
Praha

foto: © Milan Sýkora (www.milansykora.net)
Praha - Pražský magistrát zatím neví, jak naloží se zchátralým zimním stadionem na Štvanici. Kvůli špatnému stavu je od ledna uzavřen a hrozí mu demolice. Zda bude kulturní památka opravena nebo zbořena, měl určit stavební úřad Prahy 7. Rozhodnutí ale přenechal na magistrátu, tomu se to nelíbí. ČTK to dnes řekla radní Alexandra Udženija (ODS).
      "Nedali nám jasné sdělení, co máme se stadionem podniknout. Dala jsem proto pokyn našemu odboru, aby si ze stavebního úřadu vyžádal jasné stanovisko," poznamenala Udženija.
      Na přelomu roku se v budově zřítila část střechy. Stavební úřad pro Prahu 7 posléze zakázal vstup na stadion. Následný posudek, který si magistrát nechal zpracovat, varoval před hrozbou okamžitého zřícení některých částí objektu. Podle posudku by případná rekonstrukce stadionu byla velmi drahá, protože by se musely rozebrat konstrukce objektu, vyměnit její poničené části, zpevnit a znovu sestavit.
      Stav stadionu, který je kulturní památkou, kritizuje sdružení Acta non verba (ANV). Obává se, že společnost Meridianspa, která by podle smlouvy s magistrátem měla dostat celý ostrov do užívání, místo stadionu postaví hotel. To Udženija popírá. Záměr společnosti s takovou stavbou podle ní nepočítá.
      Acta non verba vedení města kritizuje, že nezajistilo dostatečnou ochranu stadionu. I když jej má totiž hlídat bezpečnostní agentura 24 hodin denně, ve středu před půlnocí prý lidé ze sdružení žádného hlídače v  okolí stadionu neviděli.
      "Stadion jsme dvakrát celý obešli, brali za kliky dveří, ale nikoho jsme nepotkali. V plášti stadionu je díra, kterou se tam dá snadno vstoupit. A tak jsme na vlastní nebezpečí vstoupili, pořídili fotografie a zase odešli. Přestože jsme se kolem stadionu pohybovali asi hodinu, nikoho ze stálé, 24 hodinové ostrahy, jsme ani nezahlédli," sdělil ČTK ředitel ANV Vojtěch Razima.
      "Okamžitě to prověřím. Jestli je pravda, že někomu platíme a on nekoná, tak je to závažné sdělení," reagovala Udženija.
      ANV magistrát podezírá, že ostraha chybí záměrně. "Bezdomovci tedy mají volnou cestu, aby dokonali dílo zkázy," napsala ANV v tiskové zprávě. To Udženija označila za nesmysl.

foto: © Milan Sýkora (www.milansykora.net)
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
osud je zpečeťěn
peťa
16.05.11 07:13
zobrazit všechny komentáře

Související články