Hulín chystá další projekty revitalizace městských sídlišť

Vložil
ČTK
24.02.2009 11:15
Pardubice

Hulín (Kroměřížsko) - Radnice Hulína na Kroměřížsku letos chystá další dva projekty na revitalizaci svých městských sídlišť. První fáze oprav se letos dočká sídliště Sadová, další peníze chce město investovat i do sídliště Višňovce, které částečně opravilo už loni. ČTK to řekl starosta Roman Hoza (ODS). Náklady na revitalizaci obou areálů by letos měly činit zhruba 13 milionů korun.

    Město Hulín má přes 7500 obyvatel. Ve třech velkých sídlištích - Sadové, Višňovcích a Družbě - žije asi polovina z nich. Jen v Sadové a ve Višňovcích bydlí více než čtvrtina všech obyvatel města.
    V loňském roce radnice v rámci první části revitalizace sídliště Višňovce investovala především do oprav chodníků, oživení zeleně a výměny mobiliáře. Stejné úpravy letos čekají Sadovou. "Ve druhé etapě ve Višňovcích plánujeme hlavně rozšíření počtu parkovacích míst, což je největší bolest těchto sídlišť," řekl starosta.
    Na sídlišti Sadová se navíc počítá s rozšířením areálu tamního parku, jehož součástí by se měla stát zahrada bývalé mateřské školy. Podle starosty se plánuje i stavba několika nových dětských hřišť.
    Město nyní usiluje o dotace z ministerstva pro místní rozvoj, které by mohlo obdržet už na jaře. Pokud bude úspěšné, získá z potřebných 13 milionů korun polovinu. "V momentě, kdy dostaneme dotaci, hned vypíšeme výběrové řízení a začne se dělat, protože projektově je vše hotovo," dodal starosta.
0 komentářů
přidat komentář