Developeři chtějí stavět na Trojmezí, radnice Prahy 10 je proti

Vložil
ČTK
21.07.2014 22:40
Praha

Trojmezí; zdroj trojmezi.info

Praha - Developerské firmy chtějí na pražském Trojmezí mezi Prahou 10, 11 a 15 opět stavět. Na radnici Prahy 10 dorazily návrhy na změnu územního plánu na hned několika parcelách. Ze zeleně na stavební pozemky chtěli žadatelé změnit až 50 z celkových 250 hektarů stávající plochy. Se změnou nesouhlasí Praha 10.

    "Podněty na změnu územního plánu v Trojmezí jsou podávány nekoncepčně, bez domluvy a koordinace s dalšími vlastníky pozemků a jsou v příkrém rozporu s dlouho deklarovanými zájmy Prahy 10 i hlavního města v této lokalitě," uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (bezp.) s tím, že podněty podaly společnosti PPF a Finep.
    Podle informací ČTK se jedná o pozemky od potoku Botiče směrem ke staré třešňovce, kde chce společnost Finep změnu celkem 23,9 hektarů. Další pozemky pak chce společnost PPF změnit v prostoru zahrádkářské kolonie, uvedl Zoufalík.
    O tom, zda se bude územní plán na Trojmezí měnit, bude ale rozhodovat zastupitelstvo hlavního města. Radnice mají totiž pouze "poradní" hlas, o změně vždy rozhodují pouze zastupitelé Prahy. "My jsme naše stanovisko městu již odeslali. Musím říct, že je stálé a neměnné," řekl ČTK Zoufalík. Kdy bude návrh magistrát řešit, není jasné.
    Snaha zastavět Trojmezí se objevila již v minulém volebním období v letech 2006 až 2010. Tehdy společně radnice všech tří dotčených městských částí i magistrát deklarovaly snahu pozemky od soukromníků vykoupit a udělat tu park. Pozemky město zatím nekoupilo. Několik developerských firem tu chtělo budovat bytové domy.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Každé prázdné místo bude jednou zastaveno
Otázkou je kdy
22.07.14 04:04
zobrazit všechny komentáře

Související články