Brno chce znovu prodat palác Jalta, přihlásili se dva zájemci

Zdroj
Lenka Horáková
Vložil
ČTK
28.04.2015 20:00
Brno

Brno - Brno chce nejméně za 100 milionů korun prodat pozemek s palácem Jalta na Dominikánském náměstí vedle Nové radnice. Přihlásili se už dva zájemci, město bude hledat další, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Pokud se prodej nepodaří, bude radnice hledat partnera, s nímž by nemovitost využila. Oprava by si podle odhadů vyžádala zhruba čtvrt miliardy korun.

    Magistrát se v minulosti snažil budovu prodat už několikrát, vždy ale neúspěšně. Město Jaltu vyměnilo na přelomu let 2005 a 2006 za jiné lukrativní budovy a pozemky. Původně ji měla radnice opravit a přestěhovat do ní část svých úředníků, ale to se nestalo kvůli špatnému stavu Jalty. Objekt je skoro deset let prázdný a chátrá.
    Nové vedení města avizovalo záměr prodeje a přihlásili se mu dva zájemci. "Jsou to podnikatelské subjekty, ale nemohu sdělit bližší informace. Jedna z těch nabídek je opravdu velmi seriózní, ale vyhlásíme otevřenou soutěž na to, jak s nemovitostí založit," uvedl Vokřál. Očekává, že se zájemců přihlásí více. "Potom vybereme toho nejvhodnějšího. Záležet bude na ceně, ale také na záměru využití. Určitě chceme vědět, co se s ním bude dít," doplnil Vokřál.
    Do 30. června by chtěl vědět, kolik zájemců se o Jaltu uchází. Ještě před vyhlášením soutěže ale město nechá posoudit technický stav budovy. "Jednáme s Vysokým učením technickým o aktualizaci posouzení technického stavu nemovitosti. Posouzení vypracovávalo už v minulosti a za poslední dobu se podle odhadů nijak zásadně stav nezhoršil," řekl Vokřál.
    Přístup nového vedení radnice chválí i opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD). "Město má zodpovědný a správný přístup, pokud chce najít zájemce, který zaplatí adekvátní peníze a ještě přijde s kvalitním záměrem," řekl ČTK Pospíšil. Podle něj by bylo hodně drahé, kdyby mělo s objektem něco dělat samo město. "Lepší bude někoho vybrat a pohlídat si, aby skutečně splnil záměr, se kterým vyhraje," dodal Pospíšil.
    Pokud by město obchod neuskutečnilo, hledalo by strategického partnera pro spolupráci k oživení paláce. "Potom bychom zvážili, zda bychom svůj podíl uplatnili v rámci společného projektu, nebo ho jednorázově přepustili partnerovi za nejvýhodnějších možných podmínek," dodal Vokřál. Míní, že výhodou současné možnosti prodeje je oproti minulosti vznikající parkovací dům poblíž Jalty. "Nedostatečná parkovací kapacita byla dříve nevýhodou," dodal Vokřál.
0 komentářů
přidat komentář

Související články