Brněnské městské části prosazují stavbu dalšího tunelu

Zdroj
Tereza Fojtová
Vložil
ČTK
27.03.2006 16:25
Brno

BRNO - Složitou dopravní situaci v městských částech Židenice a Vinohrady by měl vyřešit nový tunel. Jeho stavbu prosazují obě městské části místo původního návrhu, který ve východní části města počítal s vedením takzvaného velkého městského okruhu ulicemi Rokytova a Žarošická. Tento záměr se podařilo změnit a obě části už schválily změnu územního plánu, řekl dnes ČTK vinohradský starosta Jiří Čejka.
    Změnu bude muset ale projednat ještě brněnské zastupitelstvo. "Bude se jí zabývat asi v květnu," upřesnil Čejka. V případě schválení by se stavba tunelu, který by začínal v prostoru dnešní Rokytovy ulice a vyústil v Jedovnické ulici směrem k Černovické terase, mohla realizovat nejdřív v roce 2015, odhadl starosta.
    Mnohem dříve však Brňané budou využívat nový tunel v lokalitě Dobrovského, který má být hotov do roku 2010. Stavba se dvěma silničními tubusy přijde na více než sedm miliard korun. Brno má do stavby vložit asi 400 milionů korun na překládání stávajících a budování nových inženýrských sítí, další peníze poputují z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.
    Tunel Dobrovského bude navazovat na křižovatky v Žabovřeskách a u takzvané svitavské radiály. První tubus povede v ose ulic Veleslavínova, Dobrovského a Žabovřeská, druhý paralelně 60 až 80 metrů jižněji v prodloužené ose ulice Pešinovy. Součástí stavby je i budování dvou navazujících mimoúrovňových křižovatek.
0 komentářů
přidat komentář