Hledá se ředitel AzW ve vídeňském MuseumsQuartieru

Zdroj
ComPRess Praha
Vložil
Tisková zpráva
28.06.2015 00:20
Vídeňské centrum architektury AzW hledá nového ředitele. Jeho zakladatel a dosavadní ředitel Dietmar Steiner (*1951) odchází.

Z malého a jediného muzea architektury v Rakousku se od roku 1993 stalo přední mezinárodní centrum a platforma v oblasti architektury. Hlavní pozornost je věnována 20. a 21. století. AzW se vedle výstav zabývá přípravou programu na téma architektura, rozvoj měst a veřejného prostoru, konferencí, přednášek a komentovaných prohlídek či vzdělávacích programů. Knihovnu ale i databázi staveb či slovník architektů, který se stále rozšiřuje využívají odborníci i veřejnost. Sbírky architektury Az W obsahují práce klíčových protagonistů současné architektonické produkce. Nový ředitel tak bude stát v čele mezinárodně ukotvené instituce, která patří k těm nejaktivnějším na světě.

Centrálním úkolem ředitele je vedení a moderní rozvoj mezinárodně etablovaného centra a muzea architektury. Programový ředitel vede Az W společně s obchodním ředitelem. Az W nabízí pracovní smlouvu na neurčito. Vychází z platové nabídky 90 000 EUR brutto ročně. Konečné platové podmínky budou stanoveny podle kvalifikace a zkušeností. Jedním z předpokladů je perfektní znalost německého jazyka.

Výběr uchazečů

1. kolo
Lhůta pro podání přihlášek je 15. září 2015. Uchazeči odevzdají životopis a motivační dopis, uvedou představu o platových podmínkách.

Po vypršení lhůty vybere předsednictvo AzW společně s renomovanými externími experty kandidáty pro druhé kolo. Ti obdrží detailní informace o AzW a o dalším postupu.

2. kolo
Vybraní uchazeči předloží koncepční, obsahové a organizační návrhy týkající se budoucnosti muzea Az W.

Nástupce ředitele bude vybrán do konce roku 2015. V průběhu roku 2016 proběhne předání. Dietmar Steiner odejde z Az W na konci roku 2016.
 
Zájemci se mohou hlásit do 15.09.2015 prostřednictvím emailové adresy bewerbung@azw.at. Detailní informace: www.azw.at/data/media/cms_binary/original/1435065175.pdf

Na začátku roku 2015 se novým prezidentem představenstva Vídeňského centra architektury stal Hannes Swoboda (*1946) - jeden ze spoluzakladatelů AzW. Vystudovaný právník byl v letech 1983-88 poslancem vídeňského zemského sněmu, v letech 1988-94 vykonával funkci městského radního pro plánování a územní rozvoj města Vídně. Od roku 1996 do roku 2014 byl Swoboda členem Evropského parlamentu.

> www.azw.at
0 komentářů
přidat komentář

Související články