Na devátém ročníku Designbloku se představí 158 tvůrců

Vložil
ČTK
02.10.2007 12:35
Praha

Praha - Cesta designu je hlavním tématem devátého ročníku přehlídky moderního designu s názvem Designblok, který se uskuteční v Praze od 2. do 7. října. Na šedesáti místech po celé Praze vzniknou výstavní studia, v nichž svá díla představí 158 českých i zahraničních tvůrců. Novinářům to dnes řekl Jiří Macek z pořádající agentury Profi Media.

    Návštěvníci uvidí nábytek, sklo i porcelán, fotografie, módní oblečení, šperky i bytové doplňky a moderní technologie, seznámí se i s fenoménem domácího umění. "Máme velkou radost, že se na Designbloku setkává historie designu i jeho současnost, domácí umění s futuristickou tvorbou," uvedl Macek.
    Superstudio Designbloku, umístěné ve staré průmyslové hale v Praze na Karlíně, tvoří základnu letošního ročníku. Právě zde se budou odehrávat přednášky, besedy a módní přehlídky, organizátoři sem umístili řadu instalací předních světových designérů, ale i studentů. "Návštěvníci uvidí nejenom historické výstavy, ale seznámí se i s nejmodernějšími novinkami českého i světového designu," řekla dnes ČTK Jana Zielinski z agentury Profi Media.
    Projekt Mléčná dráha uvede nejvýraznější mladé talenty, mezi než se řadí rakouská módní návrhářka Doris Zaiserová, slovenský tvůrce Radovan Martinčák nebo začínající švédští a berlínští umělci. "Myslím, že je velice záslužné, že i mladí designéři mohou představit svoji práci," řekla Zaiserová.
    To nejlepší z české práce se sklem, porcelánem i emocemi představí v projektu s názvem Křehký architekt Maxim Velčovský. Stále větší pozornosti odborné veřejnosti se v posledních letech dostává domácímu umění. V rámci Designbloku se návštěvníci seznámí s kompletní sbírkou lidového designu druhé poloviny 20. století.
    Výstavy, přednášky i módní přehlídky zavítají do několika lokalit v Praze. Patří mezi ně Nové i Staré Město, Vinohrady, Holešovice a Karlín.

> www.designblok.cz
0 komentářů
přidat komentář