Dvojitý zásah Ester Havlové

Zdroj
František Staněk
Vložil
Tisková zpráva
03. 02. 10. 07:30
V HLAVNÍ ROLI  ESTER HAVLOVÁ
Multifunkční prostor Futurista Universum na Betlémském náměstí uvádí výstavu Fragmenty, která je výběrem z fotografií architektury veřejného prostoru Ester Havlové. I přes to, že se jedná o extrémně sofistikovaný výběr z autorčiny dosavadní tvorby nepůsobí v instalaci chladně. Snad právě proto, že jsou zde výstavní a prezentační projekty propojeny s obchodem s českým designem a literaturou o architektuře. Kromě výstavy, na níž je vstup zdarma, je možno koupit exkluzivní publikaci Fragmenty, za kterou je Ester Havlová, stejně jako za výstavu nominována na fotografa roku v Czech Grand Design 2009.
Výstava fragmenty dokazuje, že Futurista Universum stále udržuje laťku hodně vysoko, neboť po zahajovací výstavě fotografií Filipa Šlapala Archscapes i po výstavě Jiřího Jiroutka Fenomén Ještěd se opět jedná o výjimečnou událost.

A B C:  VŠECHNY CESTY VEDOU DO METRA
Druhou událostí začátku roku 2010, která byla prezentována na vernisáži Ester Havlové je fotografická mapa pražského metra. Koncept mapy vychází z již dříve realizovaných map (Pražský kubismus, Pražské art deco a Pražská secese), které se staly velice úspěšným produktem. Mapa, pro níž  Ester Havlová exkluzivně nafotila, a vskutku "znovu objevila", design a archtekturu stanic, i zajímavostí v jeho okolí, je vybavena barevnou brožurou. Jedná se o drobný,  velice "nadupaný" materiál, který obohatila odborným, ale přesto půvabným textem Radomíra Sedláková. O funkční a čistou grafigu česko-anglické mutace se postaralo grafické studio Carton Clan. Futurista Universum vydal k vernisáži také pohlednice s fotografiemi Ester Havlové, stejně jako u výstav předešlých autorů.
0 komentářů
přidat komentář