Blast_Off City - vernisáž workshopu

Zdroj
OFF CITY
Vložil
Tisková zpráva
06.08.2010 15:45


MĚSTO – KULTURNÍ PROSTOR – ORGANISMUS MĚSTA – KULTURNÍ AKTIVITY – KULTURNÍ SLUŽBY - INOVACE


11. srpna – 12. září 2010
vernisáž: 11. srpna 2010 v 18 hodin

Na vernisáži vystoupí Kako.

Východočeská galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše, Pernštýnské nám. 50, 530 02 Pardubice

V termínu od 20. do 24. července 2010 proběhl v prostorách Východočeské galerie v Pardubicích v Domě U Jonáše architektonický workshop. Ten byl součástí rozsáhlejšího projektu LABORATOŘ no. 50 zaměřeného na oživování a poznávání prostoru galerie v Domě U Jonáše, hledání přesahů mezi jednotlivými uměleckými žánry, pátrání po souvislostech a vztazích mezi člověkem a prostorem.

Účastníci architektonického workshopu / architektonické laboratoře měli za úkol zkoumat í prostor města Pardubic, hledat způsoby jeho oživení a práce s ním. Iniciační pro ně byla diskuse na dané téma, která se v Domě U Jonáše uskutečnila v úterý 20. července 2010 a které se zúčastnila řada významných osobností současné (nejen) kulturní scény ČR. Za pět dní práce v „architektonické laboratoři“ vznikly zajímavé koncepty, které Vám formou této výstavy  prezentujeme.

Věříme, že tvůrčí a ničím nezatížený pohled těchto mladých nadějných architektů napomůže nejen k tvorbě  nového strategického a koncepčního materiálu rozvoje kultury města Pardubic, ale též představí široké veřejnosti možnosti vnímání městského kulturní prostoru, možnosti vnímání architektury a podob kultury.

Součástí výstavy je zároveň prezentace urbanistických studií a názorů na vybrané lokality, které inicioval Odbor hlavního architekta města Pardubic a které by měly vést k revitalizaci problematických částí městského prostoru a ke zkvalitnění života v něm.

Výstavu připravilo o. s. Terra Madoda v rámci dlouhodobého projektu OFFCITY ve spolupráci s Východočeskou galerií v Pardubicích a Odborem hlavního architekta za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

Autoři vystavovaných prací:

Účastníci architektonického workshopu / architektonické laboratoře:

architektonické studio Skvadra (ing. arch. MgA. Milena Kubiszová, ing. arch. Ondřej Volný)
ing. arch. Ondřej Chybík
ing. arch. Jiří Vítek, ing. arch. Jakub Kopec, ing. arch. Jaroslav Sedlák
ing. arch. Jiří Prokeš, ing. arch. Pavlína Vokáčová

Realizátoři urbanistických studií iniciovaných Odborem hlavního architekta.
0 komentářů
přidat komentář

Související články