Vyhlašovatel
Obec Hovorčovice

Místo konání
Hovoročovice

Termín vyhlášení
30.6.2020

Termín odevzdání
po 05.10.2020 17:00

Termín výsledků
31.10.2020

Odkaz
https://tenderarena ...
SoutěžeVložil


zpět na článek
„Vzhledem k jedinečnosti místa, kde se bude v budoucnu snoubit historie s další dominantou, moderní a přitom nepotlačující náš kostelík, padlo rozhodnutí řešit podobu nového úřadu a jeho okolí za pomoci Vás odborníků. Máte před sebou, dle našeho názoru unikátní šanci uplatnit své nápady, invenci, odbornou erudici a nesmazatelně se tak zapsat do historie naší obce, tak jako je tam zapsán neznámý stavitel našeho kostela.“ 
Jiří Novák – starosta obce Hovorčovice

Hovorčovice je svou polohou nedaleko od Prahy velmi atraktivním místem pro život a není divu, že počet obyvatel obce stabilně stoupá. S rostoucí velikostí se mění požadavky na řízení obce, a to včetně kvality sídla její administrace. Současná budova úřadu již není dostačující. Obec v minulosti zakoupila objekt bývalého hostince č. p. 1 na Staré návsi s vizí, že na pozemku vybuduje své nové administrativní zázemí. Pro Hovorčovice je to příležitost získat ve svém centru novou významnou stavbu, která určí směr, kterým se bude v budoucnosti ubírat revitalizace centra obce. Právě proto se na její ztvárnění rozhodli Hovorčovice vypsat architektonickou soutěž.

Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu nové budovy obecního úřadu v Hovorčovicích a jejího okolí. Nový polyfunkční objekt by se měl stát významným reprezentativním bodem obce a usnadnit komunikaci mezi obyvateli a správou obce. Soutěž se vyhlašuje jako architektonická, jednofázová, otevřená a projektová. V nezávislé části poroty zasednou architekti Ida Chuchlíková, David Mateásko, Vojtěch Sosna a Jan Šépka. V závislé části poroty pak architekt, autor návrhu místní školy Ondřej Tuček a zástupci obce Milan Kotva, Zdeněk Šťastný a Miroslav Bazika.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.