Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Praha 8

Začátek
út 14.5.2024 19:00

Odkaz
www.vipergallery.org ...
Přednášky

Praha

KarlínVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
2050+ je interdisciplinární agentura: v našem studiu se setkáváme s různými profesemi (architekti a designéři, ale také kuchaři, výzkumníci, sociologové a tvůrci videí), protože věříme, že kontaminace oborů je jediným způsobem, jak dnes dělat smysluplnou práci.
Projekt 2050+, který v roce 2020 založil Ippolito Pestellini Laparelli (bývalý partner kanceláře OMA) a který sdružuje lidi, jež většinu svého profesního života strávili mimo Itálii (například v Rotterdamu, Londýně nebo New Yorku), sídlí v italském Miláně, městě běžně spojovaném s rozsáhlými a rychlými akcemi (například Týden designu nebo Týden módy). Ve snaze odklonit se od předpokladů těchto formátů nahlíží 2050+ na Milán jako na koncentraci současných a budoucích výzev (změna klimatu, migrace, masový turismus, rozvoj měst) – tedy jako na ideální plán pro zkoumání podmínek na planetě.
Přednáška ve VI PER bude příležitostí představit výběr projektů, které 2050+ v uplynulých čtyřech letech vymyslelo a navrhlo – projektů, které mobilizují kurátorské a výzkumné postupy, výstavní design a architekturu, aby se zabývaly tématy souvisejícími s politikou, technologiemi a otázkami životního prostředí.
Erica Petrillo je kurátorka a publicistka se zaměřením na politickou filozofii a sociální vědy. V současné době působí v Miláně, kde spolupracuje s interdisciplinární agenturou 2050+ a současně pracuje na několika nezávislých projektech. Spolupracovala na veřejných programech a výstavách pro různé kulturní instituce v Itálii i mimo ni. Patří mezi ně série R&D Salons v MoMA v New Yorku, Broken Nature na 22. Triennale di Milano, Open, ruský pavilon na 17. Bienále architektury v Benátkách, a Babel, 13. ročník Video Sound Art Festivalu.
Kurátor cyklu: Miroslav Pazdera
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.