Erica Petrillo: 2050+ - přednáška v Galerii VI PER

In Focus: Milano

Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Praha 8

Začátek
út 14.5.2024 19:00

Odkaz
www.vipergallery.org ...
Přednášky

Praha

KarlínVložil
Tisková zpráva
2050+ je interdisciplinární agentura: v našem studiu se setkáváme s různými profesemi (architekti a designéři, ale také kuchaři, výzkumníci, sociologové a tvůrci videí), protože věříme, že kontaminace oborů je jediným způsobem, jak dnes dělat smysluplnou práci.
Projekt 2050+, který v roce 2020 založil Ippolito Pestellini Laparelli (bývalý partner kanceláře OMA) a který sdružuje lidi, jež většinu svého profesního života strávili mimo Itálii (například v Rotterdamu, Londýně nebo New Yorku), sídlí v italském Miláně, městě běžně spojovaném s rozsáhlými a rychlými akcemi (například Týden designu nebo Týden módy). Ve snaze odklonit se od předpokladů těchto formátů nahlíží 2050+ na Milán jako na koncentraci současných a budoucích výzev (změna klimatu, migrace, masový turismus, rozvoj měst) – tedy jako na ideální plán pro zkoumání podmínek na planetě.
Přednáška ve VI PER bude příležitostí představit výběr projektů, které 2050+ v uplynulých čtyřech letech vymyslelo a navrhlo – projektů, které mobilizují kurátorské a výzkumné postupy, výstavní design a architekturu, aby se zabývaly tématy souvisejícími s politikou, technologiemi a otázkami životního prostředí.
Erica Petrillo je kurátorka a publicistka se zaměřením na politickou filozofii a sociální vědy. V současné době působí v Miláně, kde spolupracuje s interdisciplinární agenturou 2050+ a současně pracuje na několika nezávislých projektech. Spolupracovala na veřejných programech a výstavách pro různé kulturní instituce v Itálii i mimo ni. Patří mezi ně série R&D Salons v MoMA v New Yorku, Broken Nature na 22. Triennale di Milano, Open, ruský pavilon na 17. Bienále architektury v Benátkách, a Babel, 13. ročník Video Sound Art Festivalu.
Kurátor cyklu: Miroslav Pazdera
0 komentářů
přidat komentář

Související články