Zaměstnanci většiny českých firem preferují oddělené kanceláře

Vložil
ČTK
21.01.2008 18:25
Praha

Praha - Zaměstnanci téměř dvou třetin tuzemských firem by raději pracovali v oddělených kancelářích, ve skutečnosti v nich tráví pracovní dobu jen ve třetině společností. Vyplývá to z průzkumu agentury GfK, který provedla pro společnost Skanska Property Czech Republic. Přání pracovat v oddělených kancelářích vyslovili zaměstnanci 64 procent firem, reálně je mají k dispozici ve 32 procentech podniků.
    Na 41 procent českých firem předpokládá, že budou mít pravděpodobně za rok v kancelářských budovách více zaměstnanců. Pokles očekává jen šest procent dotázaných společností.
    Třetina společností uvedla, že během následujícího roku budou potřebovat více kancelářských ploch. Sedm procent firem očekávalo, že jejich potřeba administrativních prostor se proti nynějšku sníží.
    Při rozhodování o typu kanceláře začíná nabývat na významu ekologie. Zástupci zhruba 78 procent podniků z Česka si myslí, že otázky životního prostředí budou hrát při výběru kanceláře čím dál významnější roli.
    Průzkum se zaměřoval na požadavky a názory na kancelářské plochy. Probíhal během loňského října a listopadu mezi 600 společnostmi v České republice, Polsku a Maďarsku. Každá země byla zastoupena 200 firmami. Oslovené podniky měly více než 50 zaměstnanců nebo minimálně 500 metrů čtverečních kanceláří; některé společnosti splňovaly oba parametry.
0 komentářů
přidat komentář