Zábavní park s delfináriem v Rudolticích nebude

Vložil
ČTK
01.11.2010 17:40
Rudoltice (Orlickoústecko) - Plánovaný velký zábavní park s  delfináriem na zámeckém návrší u Rudoltic na Orlickoústecku nevznikne. Investoři, kteří do projektu chtěli vložit své peníze, si pro záměr hledají jiná místa. ČTK to řekl architekt Přemysl Kokeš, který projekt s dalšími partnery připravoval. V Rudolticích chce dokončit jen "malou variantu" zábavního areálu s  využitím jediné zachované věže po původním zámku, kterou vlastní.
    "Naučný a zábavný park Koruna země v Rudolticích definitivně padl, není nikdo, kdo by to v této lokalitě chtěl prosadit. Vyjednáváme o umístění v Praze nebo Ostravě," uvedl Kokeš.
    Se společníkem Jiřím Vávrou vlastní torzo původního Nového zámku. Na návrší původně naplánovali delfinárium s hledištěm pro 1000 diváků a minizoo s poníky, kozami, lamami a dalšími zvířaty. Děti měly mít k brouzdání vodní hřiště, rozlehlá sklepení bývalého zámku měla být využita pro velké akvárium se skleněnou stěnou s nejmenšími velrybami běluhami. Do areálu byla naplánována turistická železnice, pro motoristy by vzniklo parkoviště. Podle tvůrců by atrakce přilákala návštěvníky také z Rakouska a Polska. Denně by ji navštívilo podle odhadů až 2000, za rok až půl milionu lidí, což by poskytlo asi 40 pracovních míst i příležitosti k podnikání místním.
    Část obyvatel měla ale obavy z toho, že davy turistů a s nimi spojená doprava dosud klidnou obec naruší. Tvůrci záměru se snažili získat souhlas obce už v lednu, zastupitelé však požadovali zpracování studie o jeho dopadech na život v obci, investoři později nasměrovali projekt jinam.
    Kokeš chce alespoň dokončit opravy zámecké věže. "Měla by tam fungovat restaurace, salonek pro svatby, vyhlídková terasa, k dispozici budou i dva pokoje. Navíc plánujeme malou zoologickou zahradu pro děti, postupně možná i golf," uvedl Kokeš. Předpokládá, že v redukované podobě jeho plány nebudou vyvolávat odpor veřejnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články