Vyšla nová Ročenka dřevostaveb 2019

Zdroj
Salon dřevostaveb
Vložil
Tisková zpráva
13.02.2020 20:10
Nová publikace Ročenka dřevostaveb 2019 (vydání k 12. 2. 2020) dokumentuje všechny stavby z výstavy Salon dřevostaveb 2020. Jedinečný plnobarevný titul formátu 180 x 180 s rozsahem 96 stran, představuje pokaždé na dvoustraně barevnými snímky, textem a výkresy půdorysů každou ze staveb, která byla vybrána na prezentaci v aktuálním ročníku mezinárodní nesoutěžní prohlídky moderních dřevostaveb. Salon dřevostaveb je v současnosti největší akcí svého druhu ve střední Evropě s fokusem na novou moderní dřevěnou architekturu v Česku a na Slovensku.

Typologicky nejpočetněji zastoupenou skupinou dřevostaveb v publikaci jsou rodinné domy a víkendové objekty. Spektrum inspirací je pestré – od přístavby přes rekonstrukci po různé typy nově postavených domů ve vyhotovení s omítanými i dřevěnými fasádami. Mezi publikovanými jsou rodinné domy různých velikostí vhodné do městské i venkovské zástavby a postavené na rozmanitých pozemcích. Jde převážně o domy vytvořené českými a slovenskými architekty, které doplňují tři realizace z Rakouska a po jedné z Maďarska a Německa.

Neobvyklými stavbami v Ročence jsou dřevěné objekty v zeleni vytvořené na studentské workshopu, útulna vystavěná nad řopíkem nebo stožár s výhledem. Z veřejných staveb najdete v Ročence kromě jiných mateřskou školu, loděnici, fitness či klubovnu sportovního oddílu. Mezi zastoupenými tvůrci jsou přední a etablované ateliéry a architekti dřevostaveb z ČR a SR, i mladší autoři, kteří našli zalíbení v ekologickém způsobu výstavby.

Ročenku dřevostaveb 2019 doplňují v závěru syntetizující texty od kurátorů Salonu – Ľubice Fábri (SK) a Pavla Horáka (CZ), zaměřené na současný stav moderní dřevěné architektury na Slovensku, v Rakousku a na téma perspektiv vícepodlažních budov ze dřeva.

Ročenku dřevostaveb 2019, která patří do knižnice každého architekta a stavitele se zájmem o udržitelnou výstavbu a dřevostavby, si můžete objednat zde http://www.domesistore.com/rocenka-drevostaveb-2018.p.aspx 

Bližší informace o zvýhodněných cenách při koupi starších titulů nebo balíčků s více tituly v ČR získáte na prodesi@prodesi.cz

www.salondrevostaveb.cz
www.salondrevostavieb.sk
0 komentářů
přidat komentář