Ve Slatině do 15 let vyroste administrativní komplex za 1,5 mld.

Zdroj
Lukáš Sapík
Vložil
ČTK
21.11.2006 21:55
Brno

Brno - V brněnské městské části Slatina by mělo do 15 let vyrůst administrativní centrum s pronajímatelnou plochou 100.000 metrů čtverečních. Za zhruba 1,5 miliardy korun ho plánuje postavit společnost Areal Slatina, které patří asi 19 hektarů pozemků v blízkosti průmyslové zóny Černovická terasa a už nyní tam pronajímá několik budov. ČTK to dnes řekl investiční ředitel firmy Petr Hladík. V areálu by pak mohlo působit až 400 společností s několika tisíci zaměstnanci.

    Původní slévárna Roučka z 20. let se po revoluci začala měnit na multifunkční areál. Nyní je v něm 25.000 metů čtverečních skladovacích, 15.000 metrů čtverečních výrobních a 9500 metrů čtverečních kancelářských ploch. Působí tam asi 80 firem, mezi nimi i počítačové firmy Chicony a BGS Levi.
    V celém současném areálu zbývá zaplnit 3000 metrů čtverečních v nově opravené budově N. "Na zájem si ale nemůžeme stěžovat," podotkl Hladík. Centrum leží v sousedství Černovické terasy a mezinárodního letiště v Tuřanech a dva kilometry od sjezdu z dálnice D1.
    K současným 12 budovám má podle plánu přibýt dalších pět. Rychlost dalšího rozvoje závisí hlavně trhu. Na 11 hektarech kancelářských ploch by pak mohlo sídlit až 400 firem. "Naším cílem je, aby si jedna firma vzala celou budovu, ale musíme být realističtí," uvedl Hladík s tím, že je na brněnském trhu s realitami jiná situace než v Praze.
    V Brně v posledních letech vzniká řada kancelářských areálů. V ulici Heršpická dokončuje firma CTP Spielberk Office Centrum, komplex o 60.000 čtverečních metrech. Projekt za necelé tři miliardy má být hotov příští rok, už nyní jsou dokončené budovy téměř zaplněny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články