V Turnově se dokončují práce na přestavbě sirotčince na radnici

Zdroj
Marek Kuntoš
Vložil
ČTK
01.11.2018 20:20
Turnov

Turnov - Dělníci v Turnově dokončují přestavbu bývalého sirotčince na radnici za více než 60 milionů korun. Práce zvenčí jsou prakticky hotové a dodělávají se interiéry, řekl dnes novinářům starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Vše by mělo být dokončeno nejpozději do konce listopadu, úředníci by se do nové radnice měli nastěhovat v lednu příštího roku.

"V prosinci nejsou volné stěhovací firmy a dokončují se navíc agendy na jednotlivých odborech," uvedl Hocke.

Přestavba bývalého sirotčince ve Skálově ulici, kde byl v minulosti i středoškolský internát, začala loni v srpnu. Jde o kompletní rekonstrukci, z původní budovy zůstalo jen obvodové zdivo, část krovů a vodorovné konstrukce. Venku zbývá dodělat už jen chodníky u budovy. "Poněvadž okolo ještě jezdí technika, tak si je nechceme rozjezdit," řekl starosta. Uvnitř budovy je dokončena většina prací v suterénu a dvou nejvyšších patrech, zbývá první a druhé patro. "Jsou to spíše estetické záležitosti," dodal starosta. Podle něj se například dávají na stropy podhledy, usazují se dveře, lepí se PVC na podlahy, dělají se dlažby či obklady na schodišti.

Po dokončení bude mít Turnov úředníky jen na dvou místech, ve staré a nové radnici. Nyní jsou úředníci ve čtyřech budovách. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu. Úředníci opustí dvě budovy ve Skálově ulici. Jednu z nich využije muzeum, druhou město nabízí státu. V nové radnici ve Skálově ulici bude městská policie, správní, sociální, školský, dopravní i živnostenský odbor, matrika a odbory krizového řízení a přestupků. Součástí nové radnice bude také zázemí pro služební auta a parkoviště pro návštěvníky úřadu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články