Do soutěže na přestavbu sirotčince v Turnově se nikdo nepřihlásil

Vložil
ČTK
05.05.2017 11:35
Turnov

Turnov - Turnov musí znovu vypsat soutěže na přestavbu bývalého sirotčince na městský úřad. O zakázku za 45 milionů korun neprojevila zájem žádná firma. Novináře o tom informoval starosta města Tomáš Hocke (Nezávislý blok).


Důvody jsou podle něj dva. "Zjistil jsem, že část firem o tom nevěděla, i když jim chodí do mailu automatické hlášení. Nicméně někteří je mažou jako spamy. Ti, co to věděli, mají hodně práce a nechtěli do toho jít," uvedl starosta.

Pro město je přestavba sirotčince jednou z priorit. Starosta proto obešle informace o zakázce všem větším firmám v regionu. Navíc se termín prací posune o měsíc, aby byla zakázka pro stavební firmy atraktivnější. "To znamená, že nebudeme začínat 1. července, jak jsme chtěli, ale 1. srpna. A protáhneme to do konce října 2018," uvedl Hocke.

Starosta věří, že nová soutěž bude úspěšná. "Když jsem se ptal větších firem v okolí, tak ty by o takovou práci zájem měli. A spíše souhrou nešťastných okolností došlo k tomu, že si zakázky nevšimli a nepřihlásili se," dodal.

Přestavba sirotčince ve Skálově ulici umožní sestěhovat úředníky města do dvou budov, nyní jsou ve čtyřech. Rekonstrukce historické budovy musí být hotová do konce roku 2018, protože město už jiný objekt ve Skálově ulici využívaný úředníky prodalo. Tento dům získalo pro další rozvoj muzeum, nachází se totiž v jeho sousedství. S městem se dohodlo, že se úředníci vystěhují do ledna 2019. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články