V podchodech pod Hlávkovým mostem má být místo pro trávení volného času

Vložil
ČTK
25.05.2021 08:05
Praha

Pavel Janák


Praha – V podchodech pod Hlávkovým mostem v Praze 7 pod magistrálou má vzniknout prostor pro trávení volného času. Podchody jsou nyní nevzhledné a zanedbané. Vybudovány tu mají být sportovní prvky pro jízdu na skateboardu, basketbalový koš nebo občerstvení. Zvelebení průchodů dnes schválili zastupitelé městské části. Náklady se odhadují na několik milionů korun. Kdy přesně k proměně podchodů dojde, zatím ale není jasné.


Cílem změny a opravy podchodů je vytvořit multifunkční městský prostor pro volnočasové aktivity a pouliční sport. Důraz bude kladen na tzv. streetové aktivity. Prostor a sportoviště by fungovaly celoročně.

Prostory budou důkladně vyčištěny, opraví se povrchy a vymění se osvětlení a elektrické rozvody. Následně budou namontovány mobilní prvky typické pro streetové sporty. Instalovány budou překážky pro skateboarding a BMX nebo úchyty pro bouldering. Součástí úprav bude také mobilní barový pult.

Vybudování sportovišť umožnil vznik přechodů pro chodce, které vznikly na povrchu. Podchody do té doby byly jedinou možností, jak se pěšky dostat z Vltavské na Hlávkův most a potažmo na Štvanici nebo na pravý břeh Vltavy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články