V Karlových Varech se chystá referendum o Vřídelní kolonádě

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
27.06.2017 12:00
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Obnovu Vřídelní kolonády do podoby, kterou jí dali architekti Ferdinand Fellner a Hermann Helmer na přelomu 19. a 20. století, chce prosadit referendum, které chystají karlovarští aktivisté. Zatím organizátoři získávají podpisy, řekl dnes na zastupitelstvu jejich zástupce Ota Řezanka.


"Momentálně máme přes 2500 podpisů, zbývá nám zhruba 1400, předpokládáme tedy, že bychom referendum spojili již s parlamentními volbami, které se konají v říjnu. Dalším možným termínem jsou prezidentské volby v lednu 2018," uvedl Řezanka.

Pro konání referenda je potřeba získat podpisy deseti procent voličů. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) vedení města vyhlásí referendum jen v případě, že organizátoři zákonný počet podpisů dodají.

"Já pořád stojím na svém názoru, že litinová varianta může být jednou z variant přihlášených do veřejné architektonické soutěže na zpracování celého území. Naprosto rovnocenná varianta, která bude hodnocena stejně jako všechny ostatní," uvedl Kulhánek.

Současná Vřídelní kolonáda ze 70. let 20. století se ocitla v havarijním stavu. Agresivní minerální voda poškodila jak zázemí pro jímání vřídelní vody, tak i kovovou konstrukci sálu, v níž charakteristický pramen vody tryskal. Ten je od letošního roku přenesen do prostoru před kolonádou.

Město chce letos začít s přesunem technologií z podzemí pod kolonádou do prostoru před ní. Pak se chystá oprava samotné kolonády. Zároveň se ale připravuje zadání pro architektonickou soutěž na řešení celého prostoru okolo Vřídelní kolonády.
0 komentářů
přidat komentář

Související články