Vřídelní kolonáda - panelová diskuze pro veřejnost

Zdroj
Jana Boukalová, Kancelář architektury města Karlovy Vary
Vložil
Tisková zpráva
05.09.2021 14:25
Karlovy Vary

Jaké jsou možné přístupy k budově Vřídelní kolonády a jejímu okolí? Kancelář architektury města Karlovy Vary zve na diskuzi s odborníky
Jaká je pozice architektury 60. a 70. let 20. století v kontextu vnímání současné společnosti? A jaká je pozice Vřídelní kolonády na seznamu architektury bruselského stylu? K diskuzi o hodnotách architektury 60. - 70. let a konkrétně Vřídelní kolonády přizvala Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV) do diskuze odborníky v oboru architektura. Diskuze proběhne v úterý 7. 9. 2021 od 18 hodin ve 2. patře Vřídelní kolonády, vstup je zdarma.
Současná podoba Vřídelní kolonády vzešla z architektonické soutěže počátkem 60. let a viditelně ve výtvarném zpracování odráží tzv. bruselský styl a názory na tvorbu měst 60. let. Přestože byla budova Vřídelní kolonády veřejností rozporuplně hodnocena, skrývá bezpochyby velké architektonické kvality. „Do panelové diskuze jsme pozvali Petra Hájka, významného architekta původem z Karlových Varů, kritičku architektury Radomíru Sedlákovou, historika architektury Lukáše Berana a Václava Benedikta, městského zastupitele a zastánce stavby litinové repliky Vřídelní kolonády od architektů Fellnera a Helmera. Cílem této diskuze je prezentovat široké veřejnosti možná řešení budoucí podoby okolí Vřídla jako rovnocenné alternativy a probrat jejich pozitiva a negativa.“ uvedl Karel Adamec, ředitel KAM KV.
Diskuze proběhne v rámci série akcí VŘÍDLO°, kterou KAM KV pořádá pro veřejnost v průběhu září. Odstartovala ji přednáška Romana Vrtišky o přístupu k architektuře 60. – 70. let, po diskuzi pak proběhne výstava, která bude prezentovat studii revitalizace Vřídelní kolonády. Kompletní program této série a záznamy z akcí najdete na webu www.kamkv.cz/vridlo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články