Ve Vřídelní kolonádě začnou instalovat strop nad technologiemi

Vložil
ČTK
15.06.2020 21:20

Karlovy Vary - Karlovy Vary vybraly dodavatele, který na Vřídelní kolonádě zbourá a postaví nový strop nad technologiemi v podzemí. Vítězná firma jej postaví za 10,8 milionu korun. Náklady podle projektu byly odhadnuty na 9,9 milionu korun, řekl ČTK náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS).


"Proběhlo výběrové řízení na dodavatele demolice původního stropu a stavbu nového. Počítám, že někdy v polovině července se stavba spustí. Předpoklad stavby je podle smlouvy 28 týdnů, ale čekáme, že už někdy na podzim by se mohly dělat další kroky, například skleněné stěny kolem sálu Vřídelní kolonády," uvedl Bursík.

Jde o další z kroků záchrany kolonády, která byla v havarijním stavu. Vyměnily se technologie jímání a zpracování vřídelní vody umístěné v podzemí pod kolonádou. Právě agresivní vřídelní voda poškodila během desetiletí konstrukci kolonády natolik, že musela být zčásti uzavřena a ikonický výtrysk Vřídla byl dočasně přemístěn před kolonádu.

Výměna krenotechnologie stála odle Bursíka 14,2 milionu korun. Dalších asi 27 milionů zatím město dalo na stavební část záchrany kolonády, která vznikla v 70. letech minulého století.

Ačkoli stále platí rozhodnutí zastupitelstva města vypsat mezinárodní architektonickou soutěž na řešení kolonády a jejího okolí, kolonáda by po opravě mohla dál sloužit minimálně deset let před stavbou nové kolonády vzešlé ze soutěže. Po technické stránce by ale kolonáda podle Bursíka mohla sloužit i dalších 30 nebo i více let.
0 komentářů
přidat komentář

Související články